Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Rozdział 1 [1071 rok]
daniel22

Do│▒czy│: 18 Gru 2005
Odpowiedz z cytatem
Wys┼éannik Boga – tak na niego mawiano. Najwierniejszy, najszybszy, najbardziej skrupulatny pos┼éaniec w ca┼éym tym g┼éupim ┼Ťwiecie. Salimis z Ardesu – ma┼éej wioski na p├│┼énocy Grecji. Szlachetny, wytrwa┼éy cz┼éek o niesamowitej umiej─Ötno┼Ťci przewidywania wydarze┼ä. Kr├│lowa┼é jako wys┼éannik samego Cesarza Romana IV, w ca┼éym jego kr├│lestwie. By┼é przy nim na dobre i na z┼ée. Tak jak i dzi┼Ť. Kiedy Bizantyjczycy po raz kolejny musieli skapitulowa─ç przed niegodziwymi ┼╝ycia – ┼╝o┼énierzami Allaha.
A dzia┼éo si─Ö to 19 sierpnia 1071 roku niedaleko fortecy Manzikert. Wielka armia zgromadzona przez samego cesarza, ruszy┼éa w g┼é─ůb Armenii na wie┼Ť─ç zbli┼╝aj─ůcej si─Ö wielkiej armii Seled┼╝uk├│w. Kiedy rzymianie ich dostrzegli, wyruszyli utrzymuj─ůc zwarty szyk. Lada chwila mia┼éo doj┼Ť─ç do starcia. Dosz┼éo. Raz co raz padali Bizantyjczycy, a to od mieczy tureckich, a to od strza┼é. A┼╝ w ko┼äcu sam Roman zosta┼é wzi─Öty do niewoli po bitwie.
Salimis co si┼é w nogach bieg┼é, bieg┼é i bieg┼é w stron─Ö stolicy bizantyjskiej, aby dowie┼Ť─ç o wielkiej pora┼╝ce i zabezpieczy─ç reszt─Ö ziem przed niewolnikami szatana – saracenami. Doszed┼é do Ankary, sk─ůd skierowa┼é si─Ö na wierzchowcu ju┼╝ do samego Konstantynopola. Przybycie jego, by┼éo owiane wielk─ů tajemnic─ů, kiedy og┼éoszono pora┼╝k─Ö cesarza, lud, rada – zamar┼éa. Zwyci─Östwo by┼éo pewne – powtarzali. Co tam niezorganizowani saraceni – wykrzykiwali.
Tak rozpocz─Ö┼éa si─Ö nowa era w ┼Ťredniowiecznej Europie. Era krucjat.

Infa mo┼╝na odebra─ç u mnie na gadu, przynajmniej zapisz─Ö sobie tych co nie mam. Moje gg - 7015849.
Ruchy wysy┼éamy po staremu na kampania_online@op.pl Nowi niech lepiej jeszcze troche poczytaj─ů i podowiaduj─ů sie zanim wy┼Ťl─ů ruchy. 1 tura powiedzmy do poniedzia┼éku-wtorku.

Wyja┼Ťnienie leveli (tego chyba jeszcze nie wyja┼Ťnia┼éem) --> w temacie o systemie prowincji zaraz napisz─Ö.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIM
daniel22

Odpowiedz z cytatem
List kr├│la Szkocji Edwarda I do kr├│la Anglii :

Drogi w┼éadco anglo-saskiej ludno┼Ťci! Chcia┼ébym Cie uprzejmie poinformowa─ç, o mej ch─Öci zawarcia paktu handlowego zapewniaj─ůcego dobrobyt naszym pa┼ästwom.
Informuj─Ö r├│wnie┼╝, ┼╝e armia pod sztandarem niebiesko-bia┼éym w┼éa┼Ťnie wkracza na tereny Ksi─Östwa Mercii po d┼éugotrwa┼éej wojnie pomi─Ödzy naszymi krajami. Dlatego prosi┼ébym o nieingerencje Waszych ludzi w t─Ö spraw─Ö. Pozdrawia z pi─Öknej s┼éonecznej Szkocji, otoczony dzie(i)wkami tamtejszy kr├│l Smile.
Siwy

Do│▒czy│: 23 Lip 2007
Sk▒d: Nowogr├│d Bobrza┼äski (lubskie)
Odpowiedz z cytatem
Dobra teraz postaram si─Ö pisa─ç bardziej klimatycznie - zapomnijcie o tych dw├│ch wypowiedziach ^^
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Dracus

Do│▒czy│: 23 Gru 2006
Odpowiedz z cytatem
No w┼éa┼Ťnie... M├│wili┼Ťmy, ┼╝e gra ma si─Ö toczy─ç teraz z klimatem, czyli bez takich liniowych podpisywa┼ä pakt├│w i sojuszy.
Crux

Sk▒d: Radom (51┬░24' N 21┬░10' E)
Odpowiedz z cytatem
Daniel, napisz do mnie i to KONIECZNIE, ok? Bo inaczej lipa Sad (i nie dziwta si─Ö, ┼╝e znowu pisz─Ö "Daniel, kurde" Very Happy).
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Ja nadal czekam na info Razz
Warlike

Do│▒czy│: 19 Cze 2006
Sk▒d: 49┬░ 40' N 21┬░ 10' E
Odpowiedz z cytatem
Ech, mo┼╝e lepiej nie czytajcie dawnych temat├│w... Smile Spr├│bujcie si─Ö wczu─ç, wreszcie! TWC ma teraz polega─ç na pisaniu, je┼Ťli komu┼Ť nie chce si─Ö pisa─ç, to wybaczcie, ale nie ma tu miejsca na dawny wy┼é─ůczny imperializm. Trzeba te┼╝ troch─Ö popisa─ç. Pomy┼Ťlcie! Smile Chyba ka┼╝dy z Was czyta┼é co┼Ť nie co┼Ť o ┼Ťredniowieczu i ma jakie┼Ť poj─Öcie o tym okresie?... Ludzie, WBIJCIE sobie do g┼éowy, to nie jest zwyk┼éy RTS!

PS. Prawdopodobnie nie b─Ödzie mnie od dzi┼Ť do pi─ůtku Smile . Mam nadziej─Ö, ┼╝e nie nast─ůpi jaki┼Ť kataklizm za ten czas Smile .
Czes

Do│▒czy│: 29 Gru 2005
Sk▒d: Z Mediolanu
Odpowiedz z cytatem
List Księcia Mediolańskiego, Arrisa Cathimona do Księcia Weneckiego.

W┼éadco pi─Öknego miasta Wenecji oraz nale┼╝─ůcych do niego ziem. W naszym wsp├│lnym interesie powinno by─ç zadbanie o dobro naszej matki Italii co b─Ödzie mo┼╝liwe jedynie poprzez wsp├│┼éprac─Ö naszych Ksi─Östw.

Jako dowód mej dobrej woli oraz chęci współpracy oferuję Ci pakt handlowy między naszymi państwami. Liczę, że będzie to pierwszym krokiem ku naszej współpracy, która wzmocni Italię i przywróci jej dawno utracony blask.

W prawym dolnym rogu zwoju znajduje si─Ö piecz─Ö─ç Ksi─Öcia Arrisa Cathimona i jego podpis.

Po wys┼éaniu tego listu Ksi─ů┼╝─Ö Mediolanu wyruszy┼é na przegl─ůd stanu armii podczas kt├│rego mia┼é zadecydowa─ç o tym jak du┼╝y zasi─Ög b─Ödzie mia┼éa rekrutacja nowych wojsk.
Dracus

Odpowiedz z cytatem
List Cesarza Niemiec, Michaela Krulla do Księcia Mediolańskiego.

Drogi Arrisie! Moi doradcy powiadaj─ů mi, ┼╝e wasze ziemie le┼╝─ůce przy Morzu ┼Ťr├│dziemnym s─ů bogate. Pragn─Ö z waszym krajem handlowa─ç, zawieraj─ůc oto pakt handlowy, maj─ůcy na celu przynoszenia zysk├│w obu stronom. Dodatkowo, aby te zyski zabezpieczy─ç, chc─Ö podpisa─ç z Wami drogi ksi─Öciu, pakt o nieagresji.
Kroniki

Do│▒czy│: 30 Maj 2007
Sk▒d: Jastrz─Öbie Zdr├│j
Odpowiedz z cytatem
List do kr├│la Szkocji od kr├│la Anglii Wilhelma II:
"Jam Wilhelm II syn Aleksandra IV zgadzam si─Ö na zawarcie paktu handlowego, dzi─Öki kt├│remu mam nadziej─Ö polepsz─ů si─Ö stosunki naszych ziem. O┼Ťwiadczam tak┼╝e, ┼╝e nie b─Öd─Ö si─Ö wtr─ůca┼é co do spraw Ksi─Östwa Mercii, poniewa┼╝ uwa┼╝am, ┼╝e by┼éoby to nierozs─ůdne zwa┼╝aj─ůc na obecne po┼éo┼╝enie mojego kraju. My┼Ťl─Ö tak┼╝e o zawarciu "Sojuszu Brytyjskiego" w kt├│rego sk┼éad wchodzi┼éo by: Kr├│lestwo Anglii: Ksi─Östwo Wassex, Ksi─Östwo Northumbrii; Kr├│lestwo Szkocji: Ksi─Östwo P├│┼énocnej Szkocji, Ksi─Östwo Po┼éudniowej Szkocji, oraz nied┼éugo mam nadziej─Ö tak┼╝e Ksi─Östwo Mercii; Ksi─Östwo Irlandii. Oto pierwsze zasady "Sojuszu Brytyjskiego", kt├│re mog─ů ulec zmienia w ka┼╝dej chwili, lecz prosz─Ö ci─Ö pomy┼Ťl o tym:
1. Kr├│lestwa Sprzymierzone maj─ů obowi─ůzek pomaga─ç zbrojnie sobie nawzajem, gdy zajdzie taka potrzeba.
2. Kr├│lestwa Sprzymierzone na mocy boskiej nie mog─ů w ┼╝aden spos├│b szkodzi─ç sobie nawzajem i d─ů┼╝y─ç do upadku innego kr├│lestwa.
3. Na mocy sojuszu automatycznie zawarte s─ů nast─Öpuj─ůce pakty po mi─Ödzy sojusznikami: Pakt handlowy, Pakt o nieagresji, Pakt o wzajemnej pomocy militarnej.

Mam nadziej─Ö, ┼╝e rozwa┼╝ysz moj─ů propozycj─Ö, oraz poprawisz/dodasz widziane wy┼╝ej punkty.
Pozdrawiam z jakże chłodnego Londynu,
Kr├│l Anglii Wilhelm II"
Czes

Do│▒czy│: 29 Gru 2005
Sk▒d: Z Mediolanu
Odpowiedz z cytatem
Na dw├│r Cesarstwa Niemieckiego dotar┼é pos┼éaniec z Mediolanu. Odpowied┼║ Ksi─Öcia Arrisa Cathimona brzmi nast─Öpuj─ůco:

Michaelu Krull, w┼éadco Cesarstwa Niemieckiego. Na chwil─Ö obecn─ů Mediolan zaakceptuje jedynie pakt handlowy. Wspominasz o tym jak┼╝e bogate s─ů nasze ziemie, kt├│re niegdy┼Ť Cesarskie armie wypala┼éy i niewoli┼éy. Wci─ů┼╝ mamy w pami─Öci okupacj─Ö Mediolanu i p├│┼║niejsz─ů ekspedycj─Ö karn─ů w zwi─ůzku z czym Mediolan nie jest pewien intencji Cesarstwa i nie ufa mu na tyle by przyj─ů─ç pakt o nieagresji obawiaj─ůc si─Ö z┼éamania go jak wcze┼Ťniej mia┼éo to miejsce za rz─ůd├│w poprzedniego w┼éadcy Mediolanu.

Nie jest to pr├│ba obra┼╝enia Cesarstwa Niemieckiego tylko niezb─Ödny objaw ostro┼╝no┼Ťci.

W prawym dolnym rogu zwoju znajduje si─Ö piecz─Ö─ç Ksi─Öcia Arrisa Cathimona i jego podpis.
Crux

Sk▒d: Radom (51┬░24' N 21┬░10' E)
Odpowiedz z cytatem
Kr├│l Polski informuje, i┼╝ Cesarza Niemiec, ┼╝e jako S┼éowianin b─Ödzie opiekowa┼é si─Ö Pomorzem i Czechami i nie pozwoli na ich przy┼é─ůczenie do Germanii, chyba, ┼╝e b─Ödzie taka ich wola. Ewentualny najazd na te ziemie b─Ödzie traktowany jak gwa┼ét na nas. A gwa┼ét zadany si┼é─ů musi by─ç si┼é─ů odparty. Zreszt─ů, moi ┼╝o┼énierze wiedz─ů, co znaczy s┼éowo Cedynia.

Niech Bóg błogosławi,
Kr├│l Polski.
Kalimach

Do│▒czy│: 29 Lip 2007
Sk▒d: Silesia Superior
Odpowiedz z cytatem

By─ç pozdrowiony wielmo┼╝ny Arissie wraz z twym ludem. Na imi─Ö mam Shakir. Przybywam w imieniu Su┼étana Kordoby – Malika Zahira. M├│j czcigodny pan sk┼éada propozycj─Ö zawarcia paktu, dotycz─ůcego mo┼╝liwo┼Ťci handlu mi─Ödzy naszymi pa┼ästwami. Wymiana ta mo┼╝e przynie┼Ť─ç Nam wiele korzy┼Ťci. B─Öd─Ö wielce zaszczycony, je┼Ťli przyj mniesz m─ů propozycj─Ö. Dzi─Ökuje Ci, ┼╝e┼Ť raczy┼é mnie wys┼éucha─ç.
Ivor94

Do│▒czy│: 09 Gru 2006
Sk▒d: Katowice
Odpowiedz z cytatem
Na dwór Mediolanu przybył posłaniec z Wenecji.
W┼éadco pi─Öknego pa┼ästwa Mediolanu! Ja ksi─ů┼╝─Ö Domenico I przymuj─Ö pro┼Ťb─Ö o zawarcie paktu handlowego zaproponowanego przez Mediolan i mam nadziej─Ö, ┼╝e polepszy to stosunki mi─Ödzy obydwoma pa┼ästwami.

Ksi─ů┼╝─Ö Wenecji
Domenico I Michele
Siwy

Do│▒czy│: 23 Lip 2007
Sk▒d: Nowogr├│d Bobrza┼äski (lubskie)
Odpowiedz z cytatem
List Bartala II do kr├│la Polski:

Mimo i┼╝ oblegali┼Ťcie miasto Budapeszt, ufam, ┼╝e tym razem nasze stosunki b─Öd─ů lepsze, dlatego chcia┼ébym podpisa─ç pakt handlowy i pakt o nieagresji. Dzi─Öki tym paktom nasze pa┼ästwa b─Öd─ů si─Ö bogaci─ç bez zb─Ödnych wojen. Podpisano - kr├│l W─Ögier Bartal II.
Rozdział 1 [1071 rok]
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 5  

Odpowiedz do tematu