Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Karta graficzna
Ivor94

Odpowiedz z cytatem
Nie znalazłem tutaj takiego tematu, więc zakładam nowy. Szukam karty graficznej za około 300 zł. Przed zakupem chciałem się spytać Was, bo ja niezbyt się na tym znam Smile
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Dorzuć 20 zł i kup ASUS'a 8800GS TOP 384MB DDRIII, gdyż ma ciche i wydajne chłodzenie, albo można poszukać też 9600GT, ale 8800GS jest b. dobrą kartą, szczególnie wersja TOP od ASUSA. No chyba że masz AGP na płycie, to masz problem... Możesz kupić Radeona HD3650 z DDR3 (unikaj za wszelką cenę kart z DDR2, gdyż są o wiele mniej wydajne !!) , jak najtańszego, jednak ja bym już wolał zbierać na nową platformę. Jaką masz płytę ??
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Ivor94

Odpowiedz z cytatem
O ile pamięć mnie nie myli to mam Gigabyte GA-M61SME-S2 - zintegrowana grafa GeForce 6100, chipset nForce 405.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
8800GS, a jaki masz procesor ?? Bo słaby może Ci blokować kartę. Bierz ASUS'a 8800GS TOP , z chłodzeniem Glaciator, tylko zadzwoń do gości czy mają takiego na stanie, gdyż mogą mieć zwykłe referaty i wtedy będziesz miał suszarkę...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Ivor94

Odpowiedz z cytatem
Procesor to Athlon 64 x2 bodajĹźe 4200+.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Procesor nie powinnien hamować karty. Jeszcze jedno pytanie, ważne - jakiej marki i o jakiej mocy masz zasilacz (szczególnie ważna jest marka), bo zasilacze z czarnych list, pod zbyt za dużym obciążeniu mogą palić komputery (to nie żart!).
Ivor94

Odpowiedz z cytatem
Nie jestem pewien na 100%, ale mam zasilacz 400W Wink A marka to Codegen czy Modecom, jakoś tak Very Happy
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Otwórz obudowę i zobacz, bo jak Codegen to komputer spali się po 5 minutach Smile. Jak będziesz mógł to podaj mi jeszcze model, bo 400W nic nie mówi.

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=16118

Gdyby twój zasilacz okazał się szitem, to kup tego Fortiego - sam go mam i chodzi mi bardzo dobrze.

Co do grafiki to sam mam problem - 17 mogę, choć nie muszę, zmieniać komputer to zamierzam sobie kupić coś takiego:

http://www.yalu.pl/index.php?action=product&pid=15029
+
http://zenfist.pl/auras-fridge-gpu-cooler-pasywne-chlodzenie-gpu-p-2296.html
lub
http://zenfist.pl/arctic-cooling-accelero-s1-rev-2-p-1641.html
+
http://zenfist.pl/scythe-slip-stream-800rpm-wentylator-120mm-p-2063.html

Do tego E7200 (będzie kręcony), Pentagram HP-120 AlCu Karakorum, Gigabyte EP35-DS3R, 2x2 GB Mushkin EM2 PC-800 (albo coś lepszego Razz), Corsair CMPSU-450VXEU 450W, Samsung 320GB F1 16MB Cache, Pioneer DVR-215, Sharkoon Rebel 9 ECO + 2x Chieftec AF-1225S i sprzęt miodzio Smile...
Malcolm

Odpowiedz z cytatem

Ehh... za dużo forsy wydajesz na chłodzenie tego badziewia Razz.

Panzer napisał:
Corsair CMPSU-450VXEU.

Leo why?
http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=10358
Dark King [GTW]

Odpowiedz z cytatem
A ja mam takie pytanie jaka jest najlepsza marka laptopów i innych kompów przenośnych?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Dark King [GTW] napisał:
A ja mam takie pytanie jaka jest najlepsza marka laptopów i innych kompów przenośnych?

Alienware Razz.

Wszystkie takie ważniejsze marki laptopów są ok(o ile laptop może być dobry...), kieruj się parametrami.
Dark King [GTW]

Odpowiedz z cytatem
Dobry człowieku możesz przytoczyć te owe dobre parametry Smile
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Ehh... za dużo forsy wydajesz na chłodzenie tego badziewia Razz.

Chcę ratować słuch Razz...

50-60 zł nie będę dokładał do czegoś czego nie wykorzystam, poza tym coś podejrzana ta cena Razz..

Cytat:

Kup Alienware, będziesz miał najlepsze parametry. Podaj cenę.
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Dark King [GTW] napisał:

Nie wiem jaką ilością gotówki dysponujesz i gdzie będziesz kupował, więc mówię ogólnie.

Zwróć szczególną uwagę na:
-procesor(najlepiej Core 2 Duo lub Turion X2, omijaj Core Duo/Solo i starsze)
-ilość ramu
-kartę graficzną - polecam Radeony lub GeForce'y, omijaj inne
-ba(k)terię- im dłużej trzyma tym lepiej, ale wiesz jak to jest z danymi deklarowanymi
-złącza - express card itp. , porty usb itd.
-matrycę (nie szukaj dziwactw typu 15 cali i roździałka 1680x1050)
-pierdoły typu kamerki internetowe
-system - najlepiej Xp, jeśli jest Vista to posprawdzaj czy producent udostępnia sterowniki do Xp
-wykonanie - jakość jak i ułożenie elementów, np. polecam wyrzut powietrza po lewej stronie a nie pod spodem Razz

Panzer:
-ja bym wolał 8800GTS, generalnie są cichsze od GT Wink
-ale jaki szpan że 650W Wink, a zasilacz jest chyba ok, cena raczej wynika z tego, że mało kto kupuje tak mocne zasilacze i są nierentowne i chcą je wysprzedać
Dark King [GTW]

Odpowiedz z cytatem
Dziękować za rade a jak kupie to dam znać jaki parametry Smile mam nadzieję, że dobrze wybiore Smile
Karta graficzna