Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Wasze kompy-ile lat mają itp
all filippo

Odpowiedz z cytatem
Jak w temacie. Otóż chodzi o to ile mają wasze komputery, co ile robicie fragment, defragmentacje, instalke systemu itd. Otóż tydzień temu się zdenerwowałęm. Mój komp był całkowicie niestabilny, wieszał się, nie reagował itd. Byłem zmuszony robić wszystko od nowa, i cały dzień instalowałem windowsa. Co ile musicie robić te czynności? W moim przypadku tak: system od nowa conajmniej raz na rok(w tym roku było już 2 razy), fragment raz na 3 miesiące (powinien być raz na rok), defragmentacja raz na tydzień (powinna być raz na 6 miesięcy). I standard codziennie czyszczenie, opróżnianie tempa i tak wkółko. Komp ma 6 lat Laughing ale zaobserwowałem jeszcze jedno: jak mam jakieś gry na dyskaczu to właśnie to występuje. Jeśli nie mam nic tylko dokumenty, programy filmy to wszystko jest w normie. A jak jest u was?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
Sagertrah

Odpowiedz z cytatem
Cóż mój komputer ma 2 lata. Ostatnio instalowałem system jakiś 1 rok temu. A defragmentacje robiłem wczoraj Smile Jestem zadowolony z mojego "staruszka", dobrze działa filmy odtwarza, gry chodzą, programy też.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
Ja swojego mam juz 2 lata. Wszystko spoko i nie widać po nim, aby wyglądał na staruszka. Fakt miałem kilka problemów, ale była to wina zwalonego programu i virów. Ostatnio system instalowałem bodajże w lutym xD. Ale teraz jest cacy. Powoli wymieniam rzeczyw kompie. Dotychczas wymieniłem monitor z 17'' płaski kineskop na 19'' ciekłokrystaliczny i myszkę. Wkrótce wymieniam swoja kartę graficzna z GeForce 6600 na Geforce 8600. [ Na 8800 GTX nie starczy mi z kieszonkowych jeszcze, a mam jeszcze kilka pozycji do kupienia :}]
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Już gdzieś pisałem na forum, o moim antyku. Wink
Ma już ponad 5 lat, jak na dzisiejsze czasy, ma strasznie słabą kartę graficzną, ilość RAM-u i ogólnie całą resztę. Jest tak cienki w parametrach, że tylko już stare gry da się odpalić. Jeszcze nie tak dawno dodatkowo ciągle się zawieszał, co doprowadzało mnie i mojego brata do szału. Ostatnio wymieniliśmy płytę główną i twardy dysk. Obecne parametry:

Procesor 1.2 GHz Intel Celeron
Karta graficzna 8 MB
RAM 256 MB
HDD 160GB

Teraz chodzi cacy, net jest szybki, a w zapleczu mam parę fajnych gierek m.in. HOMM III, więc jakoś się da radę wytrzymać. A na nowego na razie nie ma co liczyć...
Panzer

Odpowiedz z cytatem
4 miesiące i 6 letni złom, chociaż w trakcie eksploatacji był modernizowany (kilka wiatraków, zasilaczy, nowy procek, płytka a 4 miechy temu dostał nowego twardziela). Jednak jak się znajdzie kasa to jednak wymieniam w moim nowym kompie niektóre rzeczy na lepsze Razz....
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Lord Marori

Odpowiedz z cytatem
Stary komp ma juĹź 7 lat, a teraz nowszy juĹź 2 latka ;D.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIMMSN Messenger
all filippo

Odpowiedz z cytatem
Czekam jak najdłużej z modernizacją ponieważ ani ja ani tata (zapaleni gracze Wink ) nie mamy zamiaru co rok wymoieniać kompa. Ale widze że za rok trzeba wymienić kompa na serio. Przy takich cenach komputerów i elektroniki komp za 5,500 może kosztować ok. 1000 zł mniej. A za tyle to już bajer komp się znajdzie. x)
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
Krzychu

Odpowiedz z cytatem
Mój komp ma chyba z 1.5 roku ale dobrze nie pamiętam.
all filippo

Odpowiedz z cytatem
Lol a teraz porĂłwnywarka cen:
Za mojego kompa w grudniu 2001 roku dałem 3,456 zł. W skład zestawu wchodził full wypas na tamte czasy: głośniki, ekran 17 cali klawiaturka, myszka która działała 3 dni i oczywiście obudowa za 50% ceny. Surprised Wtedy utargować 100zł mniej to był cud.
Ardeth

Odpowiedz z cytatem
Mój ma 4 lata i jako tako żyje. Miałem tyle formatów że cud iż nie sformatowało go do końca Laughing

Procek - AMD Athlon 1.1 GHz
Płyta główna - Asus A7V880
Karta graficzna - NVIDIA GeForce (128MB)
RAM 1GB
HDD 74,5GB

Jakoś żyję z tym kompem, ale przydał by się lepszy procek i karta, a za tym idzie i płyta główna.
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
Btw mam takie pytanko. Otóż kumpel pytał się mnie gdzie może sprawdzić w kompie jak nazywa się jego płyta główna. Niestety ja nie wiem i właśnie o to się was pytam. Laughing

@ Diego, dzięki wielkie <pokłon>
Diego

Odpowiedz z cytatem
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183
Sekundka ściągania i ma nazwę nie tylko płyty głównej. Wink

Mój obecny komp ma 1,5 roku. Trochę komputerów się przewinęło przeze mnie (był nawet laptop Smile ) ale najstarszy miał chyba z 7 lat czy coś, nvm... Obecny komp sprawuje się świetnie, nie mam problemów Wink. A co do windowsa, to jak to windows, trzeba się pobawić żeby było dobrze Wink, choć zwykle format u mnie średnio jest co dwa miesiące.

Obecny:
Asus P5VDCX
D915
7600GT
Kingston 2x512mb
Amacrox Warrior 400W

Nie jest to nic specjalnego, ale mi wystarcza i jeszcze na pewno trochę posłuży.
Krzychu

Odpowiedz z cytatem
Aha! Mam jeszcze drugi komp, a on ma 6 lat, ale korzystam z tego młodszego.
Odyn
Admin

Odpowiedz z cytatem
Mój sprzęt ma 2-4 lata. Część elementów jest starsza, niektóre były wymienione dość niedawno.
System trzyma się bardzo dobrze i mimo kilku problemów z bluescreenami poradziłem sobie bez formatowania, które jest u mnie zawsze ostatecznością. Strasznie nie lubię doprowadzania windowsa do stanu przed czyszczeniem głównej partycji...

Athlon 2800+
Gigabyte GA-K8NS
Radeon 9800 PRO (128 MB)
1GB RAM'u Patriot (2x 512MB)
Samsung SyncMaster 997MB [19" CRT]

Sprzęt średni, ale do tej pory ciągnął wszystkie gry. Jednak NFS Pro Street to dla niego za dużo... Sad
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Mój komputerek ma zaledwie 2 miesiące! Otóż jest on zabójczą maszyna posiadającą GeForce 8800 Ultra Very Happy . Wszystko, nawet Medieval II śmiga bez zawieszeń.
Wasze kompy-ile lat mają itp