Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Campaign Manager (version 0.1)
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Jak to powiedział kiedyś jakiś programista, wersja 0.1 jest wtedy kiedy coś już działa, akurat w Managerze coś już działa, i aby zaspokoić Waszą ciekawość i mnie nie zgnoić Razz, pokazuje go, mała instrukcja do jego działania i sterowania.

Co można robić?
- Przemieszczać jednostki z armii do armii, miasta do armii, armii do miasta, miasta do miasta
- Przesuwać mape
- Budować budynki (do testów starczą budynki handlu i obronne)
- Rekrutować jednostki (do testów starczą 3)
- KaĹźde miasto ma osobny skarbiec
(Miasto York niechcąco sie wkradło na mape i jest niedostępne)

Instrukcje :

- Aby wejść do panelu miasta - klikamy na nie, aby wyjść z niego klikamy, prawym klawiszem myszki (UWAGA! Zanim wejdziemy do innego miasta/armii wychodzimy z panelu miasta/armii w którym byliśmy, ponieważ aplikacja wariuje potem troche)
- Rekrutujemy jednostki klikając na ich symbole, trzeba ostrożnie klikać i znaleźć odpowiednie miejsce Very Happy, gwarantuje jednak że wszystko działa!
- Budujemy kolejny poziom budynków handlu klikając na te "++", wtedy podnosimy np. poziom budynku handlu z "Brak budynków handlu" do "Targowisko miejskie"
- Aby przemieszczać jednostki, KLIKAMY NA ICH LICZBE (jednostki przenosimy po JEDNYM oddziale) panel miasta sam sie zamyka a my od razu klikamy na miasto/armie gdzie chcemy ten oddział przenieść, jeśli nie uda sie za pierwszym razem, radze spróbować jeszcze raz, bo również zapewniam że to działa
- Przesuwamy mape na strzałkach

1000 linii kodu prawie, uff, mam nadzieje Ĺźe sie spodoba Smile.

http://www.sendspace.com/file/tjggbo
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
all filippo

Odpowiedz z cytatem
Niezły ale trochę niestabilny. Dopracuj i będzie git. ^^
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
daniel22

Odpowiedz z cytatem
all filippo napisał:
Niezły ale trochę niestabilny. Dopracuj i będzie git. ^^

Jak ja kocham takie posty, niestabilny? Wiesz wogóle co to słowo znaczy? Jak nie to znajdź w słowniku, a nie wypowiadaj sie.

Bo co jak co ale moje aplikacje zawsze są stabilne Very Happy.
all filippo

Odpowiedz z cytatem
No niestety wiem i powiem tak: menager się zawiesza, wychodzi sam i jednostki piechoty pływają po środku morza, miasta są też na morzu.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Mógłbyś już nie pisać postów Filippo bo tylko sie dzisiaj ośmieszasz zauważyłem ^^. No cóż, z reguły na głupoty nie odpowiadam, ale zrobie wyjątek.

Cytat:
menager się zawiesza

Cóż Ty masz za kompa że 220kb exek Ci sie zawiesza co? No nie wiem, nie chce go obrazić, ale te 16MB RAM-u masz chyba żeby Ci Manager poszedł? Jak nie to sorry, ale to są minimalne wymagania i chodzi stabilnie na nich Very Happy.

Cytat:
wychodzi sam

Sprawdź czy Twój łokieć nie leży na klawiszu zawnym ESC. Smile

Cytat:
jednostki piechoty pływają po środku morza

No co Ty nie powiesz... żartujesz chyba, ja takiego szczegółu nie zauważyłem... n/c Confused

Cytat:
miasta są też na morzu.

J/w.

Radze spojrzeć na koniec na mojego pierwszego posta, bo jestem już teraz w 100% pewien że nawet go nie przeczytałeś. Dziękuje za uwage, a teraz prosze o jakieś mądre uwagi, tak żeby mnie nie rozbawiały Razz.
Ardeth

Odpowiedz z cytatem
A ja sobie z ciekawości sprawdziłem Very Happy I wiesz mi nie wychodzi, nie zwiesza się, ale jednostki i dwa miasta są na Oceanie Atlantyckim, a York na Morzu Bałtyckim.
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Ardeth przecież wiem że sa Razz, to była ironia do Filippo Razz. Narazie robie to dla testów, po co mam układać miasta idealnie? Ehh ludzie :p.
Czes

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Cóż Ty masz za kompa że 220kb exek Ci sie zawiesza co? No nie wiem, nie chce go obrazić, ale te 16MB RAM-u masz chyba żeby Ci Manager poszedł? Jak nie to sorry, ale to są minimalne wymagania i chodzi stabilnie na nich Very Happy.

No wiesz Daniel... nie każdy może tak szastać pieniędzmi na super sprzęt...

Razz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
all filippo

Odpowiedz z cytatem
Daniel nie potrzebuje super kompa bo ja z kompa praktycznie już nie korzystam, chyba że do szkoly jak jest mi coś potrzebne a z tego co wiem to Ty też kompa nie masz super extra.
Cytat:
No wiesz Daniel... nie każdy może tak szastać pieniędzmi na super sprzęt...

Zamiast na kompa wolę wydać kasę na jakiegoś palmtopa, kino domowe albo na ciuchy. Razz
Czes

Odpowiedz z cytatem
All ty się już nie ośmieszaj postami na ten temat Razz

Te "wymagania" co Daniel podał cokolwiek kosztowały może 7 lat temu... a reszta to już żarty na ten temat.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Graff

Odpowiedz z cytatem
Czcionka jest taka, że nie idzie się doczytać, a przenoszenie większych ilości jednostek jest straszne. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

Cytat:
All ty się już nie ośmieszaj postami na ten temat

Popieram.
Odyn
Admin

Odpowiedz z cytatem
W końcu mapa dobrze wygląda Smile

Jeśli uda ci się zrobić ten program do końca i wszystko będzie działać, to będę na prawdę pod wrażeniem. W zasadzie już jestem Razz Z tego mogą być nawet niezłe pieniądze jeśli dobrze się postarasz Wink

Koncepcja i sposób działania jest jak najbardziej poprawny, więc możesz bez obaw dalej tworzyć.
Lord Volf

Odpowiedz z cytatem
O nie tylko nie "konta KomandorĂłw" poprzez bank i sms-y xD ...
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Prace idą pełną parą mimo że mam naprawde mało wolnego czasu. Dziś zrobiłem system poruszania całą armią, a nie tylko poszczególnymi oddziałami.
Postanowiłem również time-line projektu dema na przyszły weekend. Do dema będą potrzebne 4 osoby, frakcje to Anglia, Irlandia, Szkocja i Flandria. Narazie skupiam sie na samej mechanice zamiast na mapce.
Dziś jednak na małe rozeznanie prac screen :

Te pół przeźroczyste pole to takie w jakim kręgu może sie poruszyć dana armia w turze Smile, dzięki temu obejdzie sie bez skrzeczenia że temu mniej a temu wiecej przesunąłem armie Smile.
Aby ruszyć armią, wystarczy z panelu wybrać "Rozkazy" i kliknąć w docelowe miejsce armii.
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Zdecydowałem jednak że zamiast bawić się w przesyłanie plików, moje sprawdzanie, Campaign Manager zrobie w formie GRY, a zabawa będzie się toczyła na forum (dyplomacja) a przesyłany bedzie zwykły save (podobnie jak w M2TW).
Campaign Manager (version 0.1)