Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Wiedzmin
~HolyKing

Do│▒czy│: 03 Sie 2007
Odpowiedz z cytatem
27 października wychodzi wiedzmin.. Ja będę ciupał a wy? Bo jak dla mnie to wspaniała gra będzie
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Lord Volf

Do│▒czy│: 15 Sty 2007
Sk▒d: Szkocja
Odpowiedz z cytatem
Ja mam strasznie mieszane uczucia przyda┼éo by si─Ö jakie┼Ť demo Razz ... !
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIM
Lord Hagen PL

Do│▒czy│: 21 Sie 2007
Sk▒d: Radomsko
Odpowiedz z cytatem
Najważniejsze informacje znajdziecie o niej znajdziecie poniżej lub na stronie http://www.witcher.phx.pl (Autorem tych artykułów jest http://www.witcher.phx.pl)

Gra

Wied┼║min to gra ┼é─ůcz─ůca spektakularne, zapieraj─ůce dech w piersiach wizualizacje scen akcji oraz skomplikowan─ů i wci─ůgaj─ůc─ů fabu┼é─Ö. Rozgrywka toczy si─Ö w ┼Ťwiecie stworzonym przez polskiego pisarza fantasy, Andrzeja Sapkowskiego, kt├│re ksi─ů┼╝ki niemal zawsze staj─ů si─Ö bestsellerami. Jego dzie┼éo ma wiele wsp├│lnego z innymi fantastycznymi krainami, r├│wnie┼╝ wiele wyr├│┼╝nia je jednak z ca┼éego t┼éumu nierzeczywistych miejsc.
Bohaterem gracza jest 'wiedźmin' - wojownik szkolony od małego i przemieniony przez mutacje i próby. Na życie zarabia on zabijaniem potworów i należy do założonego dawno temu bractwa, którego celem jest ochrona ludzi przed wilkołakami, ożywieńcami i całym szeregiem innych potworów.

[center][/center]

Cechy gry
Wied┼║min to gra role-playing, przy tworzeniu kt├│rej skoncentrowali┼Ťmy si─Ö przede wszystkim na spektakularnych, zapieraj─ůcych dech w piersiach wizualizacjach scen akcji oraz skomplikowanej i wci─ůgaj─ůcej fabule. W grze sporo jest dynamicznych walk z potworami i pojedynk├│w z wieloma r├│┼╝norodnymi przeciwnikami, ale nie ogranicza si─Ö ona jedynie do kolejnego wyrzynania nast─Öpuj─ůcych po sobie hord wrog├│w. Podobnie jak w 'papierowych' grach role-playing, bohater gracza odkrywa otaczaj─ůcy go ┼Ťwiat, poznaje nowe postaci, rozmawia z nimi i otrzymuje do wykonania zadania lub poznaje nowe miejsca czy te┼╝ elementy intrygi. Fabu┼éa gry nie jest liniowa - posta─ç mo┼╝e wykonywa─ç zadania na kilka r├│┼╝nych sposob├│w. Wykonanie zadania umo┼╝liwia wied┼║minowi zdobycie do┼Ťwiadczenia, zwi─Ökszenie zdolno┼Ťci bojowych, poznanie nowych sposob├│w ataku lub nowych znak├│w magicznych. W grze k┼éadziemy nacisk na elementy akcji oraz opowiadan─ů histori─Ö, chcemy r├│wnie┼╝ umo┼╝liwi─ç graczowi dostrze┼╝enie zwi─Ökszania si─Ö bojowych zdolno┼Ťci prowadzonego przez niego wied┼║mina bez konieczno┼Ťci zag┼é─Öbiania si─Ö w skomplikowane tabele i statystyki prowadzonej postaci. Gra "Wied┼║min" powstaje po to, aby dostarcza─ç rozrywki bez m─Öczenia gracza. Jednocze┼Ťnie nale┼╝y nadmieni─ç, ┼╝e jest to gra przeznaczona dla odbiorcy masowego, ale zainteresuje ona zar├│wno mi┼éo┼Ťnik├│w skomplikowanych, komputerowych RPG, jak i pocz─ůtkuj─ůcych ceni─ůcych sobie nade wszystko szybk─ů akcj─Ö. Poni┼╝ej znajdziecie informacje o najwa┼╝niejszych cechach charakteryzuj─ůcych gr─Ö.

Oryginalny pomysł głównego bohatera

G┼é├│wny bohater gry to zawodowy zab├│jca potwor├│w - wojownik szkolony od dzieci┼ästwa, kt├│ry zosta┼é powa┼╝nie przemieniony licznymi mutacjami i pr├│bami. Nale┼╝y do swego rodzaju 'bractwa' wied┼║min├│w, organizacji utworzonej dawno temu celem ochrony ludzko┼Ťci przed wszelakimi bestiami i potworami.

Rozw├│j postaci

Gracz musi ci─ůgle dokonywa─ç wybor├│w, kt├│re b─Öd─ů wp┼éywa─ç na rozw├│j prowadzonej przez niego postaci. Osi─ůgni─Öcie ka┼╝dego z wyznaczonych cel├│w jest nagradzane punktami do┼Ťwiadczenia, kt├│re - po uzyskaniu odpowiedniej ich liczby - pozwalaj─ů na awans na nast─Öpny poziom oraz zmian─Ö statystyk, zdolno┼Ťci i bieg┼éo┼Ťci postaci. Wszystkie modyfikacje cech bohatera gracza oraz zmiany jego wygl─ůdu czy wyekwipowania znajduj─ů odbicie w toku prowadzonej rozgrywki.

Doskonała grafika

Gra Wied┼║min ma stanowi─ç niezapomniane wra┼╝enie wizualne. W┼éa┼Ťnie w tym celu wykorzystuje ona technologi─Ö Aurora firmy BioWare zmodyfikowan─ů specjalnie w celu powi─Ökszenia mo┼╝liwo┼Ťci prezentacji grafiki. Nowe cechy engine'u graficznego to:

* nowa metoda konstrukcji ┼Ťwiata
* wykorzystania technologii motion capture
* modu┼é odpowiadaj─ůcy za odwzorowanie fizyki ┼Ťwiata gry
* inne zmiany umo┼╝liwiaj─ůce na ukazanie niesamowitej natury, modeli, animacji i efekt├│w specjalnych.

Skomplikowana, wci─ůgaj─ůca fabu┼éa

Fabu┼éa gry stanowi jeden z jej mocniejszych element├│w. Ukazuje ona ┼Ťwiat, kt├│ry pozbawiony jest sztampowego kontrastu czerni i bieli, ┼Ťwiat pe┼éen przyg├│d i tajemnic, zaludniony wiarygodnymi postaciami. Warto r├│wnie┼╝ wspomnie─ç, ┼╝e gra jest projektowana z my┼Ťl─ů o dojrza┼éych graczach, co znajduje odzwierciedlenie w dialogach, intrydze, otoczeniu i og├│lnej jej atmosferze.

Rozgrywka wy┼é─ůcznie jednoosobowa

Interesuj─ůc─ů i rozbudowan─ů fabu┼é─Ö gry najlepiej odbiera si─Ö z perspektywy jednego gracza, dlatego te┼╝ postanowili┼Ťmy nie dodawa─ç do gry ┼╝adnych element├│w rozgrywki wieloosobowej. Wszystkie cz─Ö┼Ťci sk┼éadowe programu s─ů po┼é─ůczone tak, aby da─ç graczowi wiele zabawy i wspania┼ée odczucia, a intryga ogniskuje si─Ö wok├│┼é postaci gracza i jej rozwoju.

Przejrzyste zasady gry

Mechanika zasad zastosowanych w grze jest prosta i przejrzysta, łatwa do zrozumienia przez gracza. Interfejs jest w najwyższym stopniu przyjazny użytkownikowi.

Nowatorski system toczenia walk

Gr─Ö kontroluje si─Ö wy┼é─ůcznie za pomoc─ů myszki, co sprawia, ┼╝e sterowanie jest wyj─ůtkowo ┼éatwe. Mimo to przygotowany przez nas system walk pozwala na zadawanie w sekwencjach walk w czasie rzeczywistym r├│┼╝norodnych cios├│w. Do tego wszystkiego wykorzysta─ç mo┼╝na r├│┼╝norodne uzbrojenie, cho─ç wied┼║mini najlepiej pos┼éuguj─ů si─Ö mieczami - i nasz system walk to oddaje.

Trzy r├│┼╝ne style walki

Istniej─ů trzy r├│┼╝ne style prowadzenia walki - zbalansowany, ofensywny i defensywny. Ka┼╝dy z nich umo┼╝liwia wyprowadzanie innych, r├│┼╝norodnych atak├│w, kt├│re mo┼╝na ┼é─ůczy─ç w wyj─ůtkowo efektywne kombinacje.

Animacje tworzone systemem motion capture

Wszystkie animacje w grze powsta┼éy w technologii motion capture. Ruchy niezwi─ůzane z walk─ů odtworzy┼é jeden z najbardziej obiecuj─ůcych polskich aktor├│w - Borys Szyc, a sekwencje bojowe odegra┼é za pomoc─ů replik broni historycznej mistrz ┼Ťredniowiecznego kunsztu walki na miecze - Marcin Zmudzki.

Elementy engine'u odpowiadaj─ůce za fizyk─Ö ┼Ťwiata gry

Do engine'u graficznego gry dodano osobny modu┼é odpowiedzialny za efekty manekin├│w i spr─Ö┼╝ysto┼Ťci cia┼é, pozwalaj─ůc na lepsz─ů symulacj─Ö interakcji z przeciwnikami oraz elementami otoczenia.

┼╗ywy, ciekawy ┼Ťwiat, w kt├│rym toczy si─Ö rozgrywka

Gra zosta┼éa podzielona na pi─Ö─ç akt├│w, a w ka┼╝dym z nich wied┼║min b─Ödzie m├│g┼é odwiedzi─ç wiele ciekawych miejsc. W┼Ťr├│d dost─Öpnych lokacji znajd─ů si─Ö wied┼║mi┼äska forteca - Kaer Morhen, wielkie miasta Wyzima i Mayena, Stary Zamek Temerskich Kr├│l├│w i wiele innych miejsc pe┼énych ciekawych bohater├│w niezale┼╝nych i przera┼╝aj─ůcych potwor├│w.

Gra oparta na prozie Andrzeja Sapkowskiego

Andrzej Sapkowski jest najbardziej znanym polskim autorem powie┼Ťci i opowiada┼ä fantasy i laureatem licznych nagr├│d literackich. Jego tw├│r ma wiele wsp├│lnego z innymi fantastycznymi krainami, r├│wnie wiele wyr├│┼╝nia je jednak z ca┼éego t┼éumu nierzeczywistych miejsc. Ten ┼Ťwiat nie sk┼éada si─Ö jedynie z czerni i bieli, nie ma w nim jasnego rozr├│┼╝nienia dobra od z┼éa - to dlatego zaludniaj─ůce go postaci s─ů tak wiarygodne i zachowuj─ů si─Ö jak prawdziwi ludzie (lub elfy, tudzie┼╝ krasnoludy). To interesuj─ůce, ciekawe miejsce w wielu elementach bazuj─ůce na analogiach z nasz─ů w┼éasn─ů rzeczywisto┼Ťci─ů czy odniesieniach do plag naszej cywilizacji - totalitaryzmu lub rasizmu. ┼Üwiat Wied┼║mina mo┼╝e by─ç r├│wnie┼╝ miejscem ponurym, pe┼énym przemocy i wyst─Öpku - miejscem, w kt├│rym przetrwaj─ů tylko najsilniejsi.

Ksi─ů┼╝ki Sapkowskiego sprzedaj─ů si─Ö w rekordowych nak┼éadach - do dzi┼Ť kupiono wiele milion├│w ich egzemplarzy, przet┼éumaczono je r├│wnie┼╝ na wiele j─Özyk├│w i opublikowano w licznych krajach Europy - takich jak Rosja, Francja, Niemcy, Hiszpania, Czechy, S┼éowacja i Litwa.

Wymagania sprz─Ötowe
A miało być tak pięknie? Zobaczcie sami:)

Wymagania minimalne:

System operacyjny: Microsoft Windows XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiada─ç dost─Öpne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pami─Ö─ç RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft Windows XP / 1536 MB dla Microsoft Windows Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obs┼éug─ů DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta d┼║wi─Ökowa zgodna z DirectX 9.0c
Nap─Öd DVD

Wymagania optymalne:

System operacyjny: Microsoft Windows XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiada─ç dost─Öpne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pami─Ö─ç RAM: 2 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta d┼║wi─Ökowa zgodna z DirectX 9.0c
Nap─Öd DVD

┼╗eby was nieco pocieszy─ç, dodamy, ┼╝e wed┼éug s┼é├│w tw├│rc├│w, komputer spe┼éniaj─ůcy wymagania minimalne, z procesorem 2.8 GHz (w wypadku Intela) pozwala na gr─Ö na ┼Ťrednich detalach.
Panowie z CD Projekt RED Studio pisali również, że gra testowana była na słabszych komputerach - 1.7 GHz i 512 MB RAM. Podobno działa całkiem ładnie.
Oczywiscie nie traktujcie tych informacji jako pewnik, raczej jako ┼Ťwiate┼éko w tunelu;) A mo┼╝e uda si─Ö jednak gre odpali─ç? .
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIMMSN Messenger
Dracus

Do│▒czy│: 23 Gru 2006
Odpowiedz z cytatem
Nie przepadam za zwykłym RPG - MMORPG to zdecydowanie lepsza sprawa dlatego nie zamierzam tej gry zakupić.
Jednak jestem ciekaw jak gra b─Ödzie wygl─ůda─ç - szczeg├│lnie jak zrobiona z r─Öki Polak├│w Razz .

Hagen - aby wy┼Ťrodkowa─ç pisz─Ö si─Ö zamiast nawias├│w < i >.
toones

Do│▒czy│: 22 Kwi 2006
Sk▒d: N = 50┬░12'53'' E = 19┬░09'35,3'' || Mys┼éowice
Odpowiedz z cytatem
ja bym sobie zagra┼é, jednak wymagania niestety s─ů zbyt du┼╝e jak na mojego poczciwego i starego pc-ta... A s┼éysza┼éem, ┼╝e gra jest wydana na skal─Ö ┼Ťwiatow─ů (pono─ç bardzo zaawansowana grupa programist├│w nad tym pracowa┼éa i pono─ç odpicowali j─ů na maxa Smile ) mo┼╝e sam si─Ö kiedy┼Ť przekonam jak wymieni─Ö kompa na jaki┼Ť kombajn...
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Guntol

Do│▒czy│: 26 Lip 2006
Sk▒d: z Le┼╝ajska
Odpowiedz z cytatem
Zastanawiam si─Ö czy zagra─ç w t─ů gr─Ö. Bardzo mnie zach─Öca fakt ┼╝e fabu┼éa jest nieliniowa to jest ogromny plus. Znudzi┼éo mi si─Ö granie w gry w kt├│rych misje trzeba wykonywa─ç tak jak sobie tego wymarzyli autorzy. Rozw├│j postaci te┼╝ mo┼╝e by─ç zach─Öcaj─ůcy, do grafiki nic nie mam. Pytanie czy to wszystko b─Ödzie takie pi─Ökne jak jest reklamowane je┼╝eli tak to chyba zagram, na razie poczekam i zobacz─Ö ile w tym wszystkim jest prawdy(wol─Ö mie─ç pewno┼Ť─ç w co inwestuje).
lagwa

Do│▒czy│: 16 Mar 2007
Odpowiedz z cytatem
Gra┼éem i mi gra si─Ö nie podoba, jest troche nudnawa chocia┼╝ m├│wi─ů ┼╝e potem zaczyna si─Ö rozkr─Öca─ç
all filippo

Sk▒d: Kszo Ostrowiec xP
Odpowiedz z cytatem
Lol ┼Ťwietna gra. Mo┼╝e troch─Ö system walki odstrasza (jeden klik i potem w odpowiednim momencie klik) ale og├│lnie jest super. Grafika niez┼éa, muzyka bardzo dobra i grywalno┼Ť─ç. Hmm dam 10 xD
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
lagwa

Do│▒czy│: 16 Mar 2007
Odpowiedz z cytatem
może to dlatego że gram na najsłabszej grafie Razz i każdy loading ładuje mi się z 2 minuty :kwasny: Przeszedłem Prolog i kilka misji po nim i mi się znudziło
all filippo

Sk▒d: Kszo Ostrowiec xP
Odpowiedz z cytatem
Ja gra┼éem na procku 3.0, grafa 128mb i 1gb ram'u. Powinienem mie─ç 2 razy tyle ram a gra goli r├│wno i jest git. xD A co do pierwszych misji naprawde s─ů nudne. Mi si─Ö podobaj─ů misje w Wyzimie- polowanie na potwory itp. Wink
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
Kroniki

Do│▒czy│: 30 Maj 2007
Sk▒d: Jastrz─Öbie Zdr├│j
Odpowiedz z cytatem
Ja jestem zadowolny z Wied┼║mina. Jestem w 3 rozdziale i niemog─Ö si─Ö oderwa─ç chyba ┼╝e do szko┼éy czas ju┼╝ i┼Ť─ç Sad( Na moim sprz─Öcie ┼Ťmiga na ┼Ťrednich detalach a mam 1GB ram. Wymagania troszk─Ö przesadzone. M├│j kumpel ma 512 DDR2 667 i na low detalach mu si─Ö lekko tnie przy ostrej rze┼║ni. Rozw├│j postaci, fabu┼éa, sterowanie, oraz rozdawanie i podzia┼é talent├│w na br─ůzowe, srebne i z┼éote s─ů super xDD Gor─ůco polecam.
Przemo.ziom

Do│▒czy│: 09 Lut 2006
Odpowiedz z cytatem
Gra ma ┼Ťwietny klimat, fabu┼éa te┼╝ na poziomie. Ciekawy system walki( na hardzie wymiata xD) . Nie podoba mi si─Ö tylko tak du┼╝a r├│┼╝nica zdobywania expa na ka┼╝dym lvlu. Czasami jak wida─ç utopca to a┼╝ szkoda miecz wyci─ůga─ç ( +1exp za ubicie Very Happy ).
Wiedzmin
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu