Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Ciąg dalszy...
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Temat co robiły nasze państwa do 1300 roku, znalazłem chwile aby mniejwiecej to policzyć, przeobrazować i opisać szybko. Być może bedzie to platforma główna do kontynuacji TWC...

1170 AD Ostateczny podbĂłj Afryki
W zimowy dzień roku pańskiego 1170, wojska króla Hiszpani którymi przewodził generał Travelso otrzymały rozkaz oblężenia Timbuktu - ostatniego ważnego przyczółka afrykańskiego w posiadaniu małych emiratów libijskich. Wojsko złożone z osiemnastu chorągwi, w tym ośmiu ciężkiej konnicy rozpoczęły oblężenie o świcie. O zmierzchu miasto poddało się po krótkich acz wyczerpujących starciach pod miastem. Hiszpanie zapanowali nad całą Afryką Zachodnią można spokojnie stwierdzić. Powoli, ale z problemami rozpoczęli wprowadzać tam nową kulturę i religię...

1196 AD Bunt JoanitĂłw
Kiedy w Europie rozpoczynały się wielkie wojny, na Bliskim Wschodzie trzy strony przygotowywały się do głownego ataku. Antiochia, Turcy i Egipcjanie - potęgi. Pierwszy ofensywę rozpoczęli Egipcjanie, wraz z Saladynem który zdobył tylko na dwa lata Antiochie. Kiedy wydawało się że wojna rozpoczyna się na dobre, 16 sierpnia 1195 roku pokój i rozejm podpisał Mediolan i Egipt po bitwie w lasach jerozolimskich.
Ten moment wykorzystali Joanici - zakon powstały w Akkce pod skrzydłami Cesarstwa. Joanici zmobilizowali się, wyszli w nocy sprytnie z miasta i zdobyli opustoszałe miasta Edessa i Mosul gdzie założyli swoje małe siedziby. Bunt ich nie trwał długo. 1199 roku, został stłumiony przez Turków w oblężeniu Edessy.

1225 AD Upadek Konstantynopola
Bizancjum zmęczone walkami z hordami bułgarskimi oraz Turkami, starało umocnić swoją pozycje na Bałkanach. Nadszedł jednak kres Cesarstwa. 2 lutego 1225 roku pańskiego, flota z wojskami na pokładzie mediolańskimi, francuskimi i papieskimi dotarła do Cieśniny Bosfor. Oblężenie tego pięknego miasta rozpoczeli miesiąc później, kiedy byli odpowiednio przygotowani. Już pierwszy szturm zawalił mocne mury stolicy Bizancjum, po całodniowych salwach machinami oblężniczymi. Chrześcijanie zachowali się tym razem godzien siebie i pozwolili wojskom i mieszkańcom opuścić miasto bez wyrządzania im krzywdy. Miasto odbudowali i przekazali w władze Mediolanu.
Od tego zdarzenia również Cesarstwo Zjednoczone Mediolanu i Antiochii przyjęło nazwe Cesarstwo Rzymskie.

1238 AD Zjednoczenie Francji
Prawie po stu latach separacji, obie części Królestwa Francuskiego znów zostały zjednane w całość. Oczywiście nic za nic. Król Zachodniego Królestwa musiał się mężnie wyprawić w długą i ciężką kampanie po tamtych ziemiach aby zagarnąć je. Dzięki temu Traktat w Dijon zawiązany
prawie sto lat temu został zniszczony i unieważniony.

1256 AD Wojna Mocarstw
1 styczeń 1256 roku pańskiego - ten dzień zapamiętają Europejczycy na zawsze. Tego dnia Król Hiszpani - Diego III wypowiedział wielką kampanie wojenną drugiemu mocarstwowi - Cesarstwie Rzymu. Tym samym rozpoczął oblężenie mediolańskiej Marsylii, słabo bronionego miasta. Mimo że Hiszpanie zdobyli Marsylię i przez pierwsze lata wygrywali wojnę to niestety nadeszła wielka klęska w bitwie morskiej pod Ajaccio gdzie hiszpańska armada uległa potężnej flocie rzymskiej. Te zdarzenie wywołało lawine zdarzeń, Cesarza Rzymskiego poparł Cesarz Bizantyjski dzięki czemu podpisali rozejm a Hiszpanie utracili Ajaccio oraz Marsylię. Wkrótce Tuluza została zatakowana przez Rzymian, ale obroncy szybko odparli atak. Ostatnia bitwa podczas tej wojny to Dębowy Las na granicy Marsylii i Tuluzy kiedy 2-tysięczna armia Hiszpanów została zmiażdżona przez siły rzymskie w liczbie 3-tysięcy. Po tym wydarzeniu król Hiszpański podpisał rozejm którzy wszyscy zakceptowali.

1279 AD Nowa Religie

Kiedy w Europie zakończył się świt chrześcijaństwa, poszczególni władcy rozpoczęli własną propagande religi narodowych, bardzo podobnych do chrześcijaństwa rzymskiego. Uważali że obecny kościół został całkowicie podporządkowany Cesarstwie Rzymskiemu i sami muszą coś z tym zrobić. I tak powstał w Iberii - Espanialism, w Niemczech, Polsce, Czechach, Francji - chrześcijaństwo zachodnie, natomiast Bizancjum i Ruś nadal pozostawały w obrzędach prawosławnych.

1300 AD PokĂłj
23 czerwca 1300 roku pańskiego, władcy Hiszpani, Francji, Szkocji, Polski, Danii, Niemiec, Wenecji, Bizancjum, Rusi oraz Portugalii podpisali pakt zwany Pax Europen który zobowiazywał wszystkich władców do pokoju i rozejmu na bliżej nieokreśloną ilość lat. Dzięki temu w Europie zapanowała całkowita jedność, a ludzie mogli żyć spokojnie.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Czes

Odpowiedz z cytatem
Powiem tak... wow...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Ardeth

Odpowiedz z cytatem
Wow to mało, co najmniej wow yeah (albo heyah Very Happy).
Dracus

Odpowiedz z cytatem
A Irlandia gdzie!? Zdradzila mnie Szkocja!? Według mnie to trochę nie "fer", że Czes ma pod kontrolą ziemie papieskie praktycznie bez wysiłku Razz .
Czes

Odpowiedz z cytatem
Zauważ, że straciłem Edessę, Mosul i Nikozję Razz A z Rzymem rozmawiałem dłuuuuuugo no i miałem z nim najlepsze stosunki. Wink
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Lord Volf

Odpowiedz z cytatem
A Ja straciłem Al Jawff i czekam na wyjaśnienia :kwasny: ...

EDIT : Tak po za tym SUPER ;D !
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Mi się takie kombinowanie nie podoba. Jestem przeciwny robieniu nowej "platformy" do TWC. Dobrze było widać, że takie kombinatorstwo kończyło się fiaskiem.
W Europie powstały 2 potęgi - Hiszpania i Mediolan. A co z innymi krajami? Zostały zepchnięte na dalszy plan. Nie chce mi się ponadto wierzyć, że przez prawie 200 lat zmieniło się tak mało na północ od głównego terenu działań. Mongołowie odgrażali się kolejnym szturmem na Europę i co? Nic? Confused
Ludzie, nie kombinujcie tylko grajmy tak jak jest, bo naprawdę kombinujecie "jak koń pod górę"...
Czes

Odpowiedz z cytatem
Warlike, Mediolan zdobył Rzym a i tak bym go miał jeśli byśmy kontynuowali od tamtej tury bo wywiązałem się z warunków umowy między mną a papą. Mimo to straciłem Nikozję, Edessę i Mosul więc tak wspaniale nie jest. Poza tym Mediolan i Hiszpania już od dawna były mocarstwami...
Lord Volf

Odpowiedz z cytatem
ale Szkocja coś tak zmarniała przez tyle lat Razz ... Bo nic nie podbiła Confused Ale ogólnie to mi się podoba ;P

EDIT : Irlandie mógł jakis inny król zniszczyć Ot Co :>
EDIT2 : Szkocki rzecz jasna Razz
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Zacznijmy od tego że Rzym należał sie Czesowi od 16 tury, tylko zawsze odkładaliśmy uroczyste przejecie go przez Czesa, teraz tego dopełniłem, to jest sprawa bardzo jasna.
Warlike, po to jest te przeniesienie w czasie, żeby tymi dwoma potęgami Mediolan i Hiszpania nie były, mimo że na pozór sie tak wydaje Razz, ale nie znacie, armii, miast itp.
Czes

Odpowiedz z cytatem
No dokładnie, sobie z Hiszpanią dość drastycznie zredukowaliśmy armie prawdopodobnie Razz
Dracus

Odpowiedz z cytatem
''Usz ty!'' Volf - po tobie sie tego nie spodziewalem Razz .
Tak naprawde jestem przeciw takiemu przyspieszeniu. Jedynie Mediolan, Hiszpania i w pewnym sensie tez Francja cos z tego zyska. Jednak Bizancjumnizle oberwalo, o Portugalii szkoda gadac... i dziwi mnie tez, ze jedynie Bizancjum oberwalo od Hordy Bulgarskiej.
Lord Volf

Odpowiedz z cytatem
Daniel a co z tak zwaną "historia naszych narodów" Razz ?????

EDIT : Dracus przyznaj Ĺźe wyspa jest zbyt ciasna dla nas obu :p ...
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Confused Nie sadze... razem moglismy wiele zdzialac, ale tak to jest z Szkotami... Razz

I tak III edycja KO byla najlepsza... nie rozumiem czasami Daniela.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Dupny jest ten ciąg dalszy Razz.....

Oto moja propozycja xD...

Od zadupiałego wschodu do Lizbony, od mroźnych okolic do Arktyki do gorącej Afryki każdy mieszkaniec sprecha po deustschu, a w każdym mieście czy wsi powiewa flaga Świętego Cesarstwa Narodu..... Niemieckiego i Czeskiego Razz.....

UWAGA !!! TO NIE ĹťART xD!!!!
Ciąg dalszy...