Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Spotkanie w Rzymie
daniel22

Do│▒czy│: 18 Gru 2005
Odpowiedz z cytatem
Roku 1155 pa┼äskiego, 6 sierpnia karawany, floty z najwa┼╝niejszymi postaciami w Europie dotar┼éy do Rzymu. W ko┼äcu! Papie┼╝ w nadwornych dokach przyj─ů┼é ich z otwartymi ramionami. Cesarz Bizancjum - Alex ll oraz Cesarz Zjednoczonego Mediolanu i Antiochii - Arris l. Pierwsze co zrobili w┼éadcy to udali si─Ö na porann─ů modlitw─Ö. Nast─Öpnie na posi┼éek papieski. W ko┼äcu nadszed┼é czas na rozmowy. Te by┼éy tutaj najwa┼╝niejsze. Pierwszy odezwa┼é si─Ö Papie┼╝ :
- Nie ja tu jestem panem. Jeste┼Ťmy teraz w sze┼Ťc oczu. Sprawa jest powa┼╝na. Koniec zabaw, posi┼ék├│w, Cesarzu Bizancjum. Prawda jest prosta. Zaniedbuje Cesarz obowi─ůzki nadwornego katolika, stawia Ko┼Ťcio┼éowi warunki co nigdy nie powinno si─Ö zdarzyc. Ma Cesarz do przemy┼Ťlenia, je┼Ťli nie obali reformy tolerancyjnej kt├│ra pozwala wprowadzac religie poga┼äskie do Bizancjum zostanie Cesarstwo Bizantyjskie skazane na banicje wieczn─ů. - po tych s┼éowach Papie┼╝ usiad┼é, napi┼é si─Ö wina i czeka┼é na odpowied┼║.

---------------------------------------------------------------------------------

Musimy miec ju┼╝ to za sob─ů panowie Wink. Prosz─Ö aby w tym temacie wypowiada┼é si─Ö tylko Czes i Maciu┼Ť!
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIM
Kr├│l Maciu┼Ť I

Do│▒czy│: 20 Sty 2006
Sk▒d: Z Konstantynopola, stolicy Cesarstwa
Odpowiedz z cytatem
Cesarz milczał kilka sekund, po czym odezwał się:
- Papie┼╝u, ale┼╝ ja nie faworyzuj─Ö pogan. Nie ka┼╝─Ö naucza─ç w moich ko┼Ťcio┼éach o Zeusie, Appolinie, ┼Üwiatowidzie i innych bo┼╝kach. Misjonarze wci─ů┼╝ dzia┼éaj─ů, w miastach stoj─ů ko┼Ťcio┼éy i buduj─ů si─Ö nowe. Staram si─Ö szerzy─ç chrze┼Ťcija┼ästwo drog─ů pokoju. Sam jestem chrze┼Ťcijaninem i nie czcz─Ö poga┼äskich bo┼╝k├│w. Cesarstwo zwalcza tak┼╝e kulty poga┼äskie, kt├│rych wyznawcy morduj─ů innych ludzi - tu┼╝ przed moim wyruszeniem do Rzymu aresztowali┼Ťmy pi─Öciu pogan, kt├│rzy sk┼éadali szatanowi ofiary z bli┼║nich. Ludzie ci zostali wtr─ůceni do lochu. Wiedz jednak, ┼╝e twoje warunki s─ů niemo┼╝liwe do spe┼énienia. W moim pa┼ästwie zapanowa┼éby chaos, gdybym prze┼Ťladowa┼é wyznaj─ůcych inn─ů religi─Ö. Nie ma tu wi─Ökszo┼Ťci danego wyznania. Moja decyzja ma przede wszystkim przyczyny polityczne. Je┼Ťli mi nie wierzysz - p┼éy┼ä ze mn─ů do Bizancjum. Co drugi jest katolikiem, co drugi prawos┼éawnym. Niemo┼╝liwe jest ujednolicenie pa┼ästwa. Staram si─Ö to robi─ç drog─ů pokojow─ů, ale mordowanie ich nic nie da. B─Öd─ů ┼╝y─ç w ukryciu, w Imperium wybuchn─ů zamieszki, niepokoje. Licz─Ö, ┼╝e Wasza ┼Üwi─ůtobliwo┼Ť─ç przemy┼Ťli to i nie b─Ödzie podejmowa─ç pochopnych decyzji. - cesarz zako┼äczy┼é przem├│wienie i usiad┼é.

PS. Daniel, pisze się "roku pańskiego 1155", a nie "roku 1155 pańskiego" Wink.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Czes

Do│▒czy│: 29 Gru 2005
Sk▒d: Z Mediolanu
Odpowiedz z cytatem
Cesarz Mediolanu podrapa┼é si─Ö po brodzie z zadowoleniem patrz─ůc na t┼éumacz─ůcego si─Ö Papie┼╝owi Alexa III lecz nie odezwa┼é si─Ö.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Papież cały czas zachowywał spokój i powagę :
- Cesarzu. W tej chwili jest najodpowiedniejszy moment ┼╝eby co┼Ť z tym zrobic. Nie posiadasz w tej chwili ani jednego terytorium Anatolii, ani na Bliskim Wschodzie. Gdyby rozpocz─Öto masow─ů chrystianizacj─Ö kraju, a niepos┼éusznych by karano wtr─ůceniami do loch├│w, ludzie zacz─Öliby si─Ö bac i w koncu poganie by si─Ö mo┼╝e nawr├│cili. Je┼Ťli Cesarz nazywa pogan w Bizancjum - wschodnim chrze┼Ťcija┼ästwem to wsp├│┼éczuje. Rz─ůdam natychmiastowego obalenia reformy. A w tej chwili przejd┼║my panowie na spoczynek. Na pewno podr├│┼╝ Was zm─Öczy┼éa.
Kr├│l Maciu┼Ť I

Odpowiedz z cytatem
"Prawos┼éawni wierz─ů w tego samego Boga, wi─Öc maj─ů prawo nazywa─ç si─Ö chrze┼Ťcijanami. Pierwsi chrze┼Ťcijanie byli przecie┼╝ dla ┼╗yd├│w tym samym, co teraz prawos┼éawni i protestanci Lutra dla katolik├│w. Za┼Ť co do twojego pomys┼éu, r├│wnie┼╝ o tym my┼Ťla┼éem. Jest to jednak nierealne - zastraszanie "pogan" jest w Europie praktykowane od zmierzchu Cesarstwa Rzymskiego. Czy to wyeliminowa┼éo inne religie? Nie. Jest coraz gorzej. Luter ro┼Ťnie w si┼é─Ö i zdobywa popularno┼Ť─ç, w┼éa┼Ťnie przez sztywne, skostnia┼ée dogmaty katolicyzmu rzymskiego. Ma zwolennik├│w w niemal ca┼éej Europie. Lepszym wed┼éug mnie sposobem szerzenia chrze┼Ťcija┼ästwa jest pokojowe nauczanie o Bogu. Nie m├│wi─ůc ju┼╝ o tym, ┼╝e wymuszona wiara nigdy nie jest prawdziwa. Tw├│j poprzednik dosta┼é si─Ö do mongolskiej niewoli i ci chcieli nak┼éoni─ç go do zmiany wiary. Nawet gdyby m├│wi┼é, ┼╝e j─ů przyjmuje, to czy faktycznie zosta┼éby poganinem? Przyj─ů┼éby j─ů ze strachu - z ca┼éym szacunkiem dla Jego ┼Üwi─ůtobliwo┼Ťci, gdy┼╝ Mongo┼é├│w faktycznie trzeba si─Ö ba─ç i nie jest to krytyka Jana Paw┼éa. Tak samo jest w tej sytuacji." Nast─Öpnie cesarz wsta┼é i wraz z Arrisem oraz Klemensem wyszed┼é z sali jadalnej.
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Nowy dzień wstał. Jak przystało znów trzech najważniejszych władców Europy zasiadło do rozmów po porannym posiłku, pierwszy zabrał głos znów Papież :
- Moja polityka jest zupe┼énie inna Cesarzu. Praktykuje cesarz dost─Öp do pogan w Bizancjum, kt├│rych nazywa prawos┼éawnymi czy muz┼éumanami, to s─ů naukowe nazwy - nic nie znacz─ů. B├│g karze inaczej. Niniejszym przed w┼éadz─ů papiesk─ů - tutaj Papie┼╝ odetchn─ů┼é i zawo┼éa┼é biskup├│w z Francji i Hiszpani - skazuj─Ö Cesarza Bizantyjskiego, oraz tamtejszego nieobecnego patriarche na kare 10 lat w lochach rzymskich za praktykowanie obyczaj├│w poga┼äskich i pozwalanie na praktykowanie ich we w┼éasnym pa┼ästwie. Stra┼╝ zabrac go! - krzycza┼é. I choc Cesarz Alex mocno si─Ö rzuca┼é i wyzywa┼é to szybko zosta┼é zaprowadzony do loch├│w.
- Panie, to może miec wielkie skutki w całej Europie... - powiedział biskup Hiszpański po tym wszystkim.
Czes

Odpowiedz z cytatem
Ogl─ůdaj─ůcy t─ů scen─Ö Cesarz Arris I mocno zblad┼é i postanowi┼é sobie nie wchodzi─ç w drog─Ö papie┼╝owi... gdy ju┼╝ "wyprowadzono" w┼éadc─Ö Bizancjum Arris I postanowi┼é zmieni─ç temat. - Wasza ┼Üwi─ůtobliwo┼Ť─ç jestem pod wra┼╝eniem tego jak fachowo wyszkolono tutaj dla mnie Lanze Spezzate. Ufam, ┼╝e gdy b─Öd─Ö wraca┼é do Mediolanu b─Öd─Ö m├│g┼é zabra─ç ju┼╝ t─ů jednostk─Ö ze sob─ů.
Kr├│l Maciu┼Ť I

Odpowiedz z cytatem
Opuszczaj─ůcy pomieszczenie Alex II wrzasn─ů┼é w kierunku papie┼╝a: "Ty... ty diable! Odwo┼éa┼éem te s┼éowa, ale... zrobi┼éem to nies┼éusznie! Taki cz┼éowiek nie mo┼╝e rz─ůdzi─ç Ko┼Ťcio┼éem z woli Pana! Ten akt to wypowiedzenie wojny Cesarstwu! B─ůd┼║ przekl─Öty, Klemensie! M├│j syn ma pod dow├│dztwem 4000 legionist├│w! Pewnego dnia przyb─Ödzie i zabije ci─Ö! Przyrzekam ci to!"
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Najpierw kilka spraw od MG, Twoje wycelowanie nie mo┼╝e byc, poniewa┼╝ nie masz ┼╝adnej stra┼╝y, co innego Czes kt├│ry z Cesarzem zabra┼é wojska troch─Ö, ale Ty nic. Razz Dlatego Tw├│j ruch nie mo┼╝e byc wykonany. Smile Pozatym nie wiem dlaczego Wy wszyscy s─ůdzicie ┼╝e ┼Ťmierc przyw├│dcy jest gigantyczn─ů strat─ů, a mo┼╝e nowy przyw├│dca b─Ödzie sie bardziej podoba┼é ludowi? Pesymistyczne my┼Ťlenie. Smile
Czes

Odpowiedz z cytatem
Jeden z Mediola┼äskich stra┼╝nik├│w widz─ůc co si─Ö dzieje wymkn─ů┼é si─Ö cichcem, drugi poszed┼é zawiadomi─ç Papie┼╝a i Cesarza Arrisa I o zaistnia┼éej sytuacji. Po chwili w korytarzu pojawi┼é si─Ö Cesarz Arris I wraz ze stra┼╝nikiem i szyderczym u┼Ťmiechem na twarzy.
- Pot─Ö┼╝ny Alex II w troskliwych obj─Öciach Papieskich gwardzist├│w... do tego chc─ůcy przebi─ç si─Ö przez Rzym pe┼éen wojska... - W korytarzu da┼éo si─Ö s┼éycha─ç tupot wielu st├│p, z za "zakr─Ötu" wypad┼éa du┼╝a liczba ┼╝o┼énierzy z Prostok─ůtnymi paw─Ö┼╝ami, pierwsze dwa szeregi w r─Ökach trzyma┼éy miecze, pozostali mieli Pilum w r─Öku, odziani byli w Mediola┼äskie barwy a przewodzi┼é im zziajany stra┼╝nik, kt├│ry wcze┼Ťniej wymkn─ů┼é si─Ö z korytarza. Cesarz Arris I zwr├│ci┼é si─Ö do Alexa II. - Cudowni nieprawda┼╝? Jeszcze nie mia┼éem przyjemno┼Ťci widzie─ç ich w akcji wi─Öc je┼Ťli zamierzasz dalej stawia─ç op├│r nie kr─Öpuj si─Ö... Cesarz Bizantyjski pr├│buj─ůcy zamordowa─ç Papie┼╝a i mnie w Rzymie, powstrzymany i zabity przez stra┼╝nik├│w. - Dalej z szyderczym u┼Ťmiechem zwr├│ci┼é si─Ö do swoich ┼╝o┼énierzy. - Pierwszy szereg formowa─ç ┼Ťcian─Ö tarcz, drugi i trzeci szereg, tarcze do g├│ry, os┼éania─ç pierwszy szereg przed ostrza┼éem! - ┼╗o┼énierze niezw┼éocznie wykonali rozkaz a Arris I przygl─ůda┼é im si─Ö z zadowoleniem, stra┼╝nik obok niego rozgl─ůda┼é si─Ö czujnie trzymaj─ůc tarcz─Ö w pogotowiu.

EDIT: Daniel, nawet je┼Ťli nie bra┼ébym wojska ze sob─ů to w Rzymie mam prawdziw─ů elit─Ö, pami─Ötasz? Za d┼éugo pisa┼éem tego posta by go teraz skasowa─ç Razz
Kr├│l Maciu┼Ť I

Odpowiedz z cytatem
VanJoin napisa│:
Najpierw kilka spraw od MG, Twoje wycelowanie nie mo┼╝e byc, poniewa┼╝ nie masz ┼╝adnej stra┼╝y, co innego Czes kt├│ry z Cesarzem zabra┼é wojska troch─Ö, ale Ty nic. Razz Dlatego Tw├│j ruch nie mo┼╝e byc wykonany. Smile Pozatym nie wiem dlaczego Wy wszyscy s─ůdzicie ┼╝e ┼Ťmierc przyw├│dcy jest gigantyczn─ů strat─ů, a mo┼╝e nowy przyw├│dca b─Ödzie sie bardziej podoba┼é ludowi? Pesymistyczne my┼Ťlenie. Smile

Daniel, kurde (cytuj─ůc Cruxa). Jak to nie mam stra┼╝y? Cesarz zawsze ma przy sobie swoj─ů stra┼╝. To chyba logiczne. No ale dobra, usuwam.
Czes - Alex II, nie III

Poza tym ju┼╝ mnie to wkurza. Daniel, zrobi┼ée┼Ť straszny zam─Öt. Najpierw chcia┼ée┼Ť now─ů edycj─Ö, potem odszed┼ée┼Ť, wr├│ci┼ée┼Ť, wr├│ci┼ée┼Ť do 1. edycji, nie odpowiadasz na moje posty, ju┼╝ nie wiem, jak gramy: czy na systemie z TWC I, czy TWC III, czy TWC III ze zmianami K.o.W-a i AllFilippa?
Czes

Odpowiedz z cytatem
Wybacz, z jakiego┼Ť powodu wydawa┼é mi si─Ö, ┼╝e III, bez sensu jest to, ┼╝e usun─ů┼ée┼Ť bo teraz m├│j post jest bez sensu a ja nie zamierzam go kasowa─ç bo jest zbyt ┼éadny Razz
daniel22

Odpowiedz z cytatem
M├│wi┼éem wyra┼║nie, chyba jak zwykle nie czyta┼ée┼Ť moich post├│w. Wraca system z 1 edycji oczywi┼Ťcie tylko b─Öd─ů ma┼ée zmiany w naliczaniu przychodu i dochodu. Smile
Lord Volf

Do│▒czy│: 15 Sty 2007
Sk▒d: Szkocja
Odpowiedz z cytatem
(post do wykasowania)

Daniel ale b─Ödziemy mieli tak jak m├│wi┼ée┼Ť w III edycji troche wi─Öcej kontroli w bitwach Wink ???
daniel22

Odpowiedz z cytatem
My┼Ťl─Ö ┼╝e jak KOW zajmie sie infami to ja bede mia┼é wiecej czasu na system bitewny to bardzo prawdopodobne.

PS. Posty znikn─ů jutro. Smile
Spotkanie w Rzymie
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 6  

Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi