Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Disciples III
toones

Odpowiedz z cytatem
siemka. chciałbym tutaj poruszyć temat gry pod tytułem:

Disciples (I-III)

Jest to gra strategiczna, z elementami RPG.
Jak ktoś się nie orientuje zapraszam na:

http://www.playback.pl/numer8/pibi/disciples-iii-renaissance.html

Sam posiadam oryginalną część pt: Disciples II: Bunt Elfów.

Już nie umiem doczekać się premiery 3 części.

Co myślicie na temat tej gry oraz osoby co miały z nią do czynienia dłuższy okres co sądzą o III, jaka będzie i czy wprowadzone zmiany wyjdą na lepsze.

Z opisów w necie spodziewam sie jakiejś odjechanej gierki Smile

zamieszczam trailer: (oryginalna wersja zajmuje ponad 40mb)

przerobiłem na *.mov (13mb) i zamieściłem na serwerze. ładowane troche trwa ale zapraszam do zapoznania się z materiałem Smile

Kod:
http://www.toones.mtvk.pl/disciples_3_trailer_divx_mp3.mov

trailer nr3: można ściągnąć z stąd:

Kod:
http://www.worthdownloading.com/download.php?gid=1965&id=11051

fajny artykuł:

http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=gra,26,11708,3257
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Sławko

Odpowiedz z cytatem
Grałem w I część i była badziewna ale chciałbym dzisiaj do niej wrócić Smile

W II część grałem bardzo długo a jeszcze dłużej w dodatek Bunt Elfów. Dużo pracowałem w edytorze i grałem na własnych mapkach.
Gra ma fajny niepowtarzalny system, ciekawe jaka będzie 3 część. Na pewno będę próbował ją sobie załatwić.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
toones

Odpowiedz z cytatem
Ściągnąłem sobie ten trailer 3 i moje spostrzeżenia są takie:

Niestety poruszamy się jak w Heroes V (nie podobała mi się, ponieważ była zbyt "kolorowa", za to jak to disciples - gra jest mroczna i mało widać (przyznam, że na poprzednich częściach też było mroczno Smile )

Wymagania gry... Gdzieś wyszperałem, że mają być kosmiczne...

Zastanawia mnie fakt, jeżeli trailer 2min. zajmuje 130mb, to ile bedzie zajmowała cała gra po instalacji z filmikami wprowadzającymi do misji...

Myślę, że do gry będzie trzeba porządnie się przestawić, spędzić nad nią troche czasu aby wydobyć z niej najważniejsze walory, zarówno jak i sprzętowo Smile
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Grałem tylko w II i baaardzo szybko mi się znudziła - czytałem zapowiedź w CDA i nie zauważyłem jakoś różnicy między III, a II. Jak narazie Heroes III jest moim faworytem takiego typu gier.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
toones

Odpowiedz z cytatem
Zdecydowanie bardziej wolę zagrać w disciplesa z serii II, niż w heroesa
a co do heoresa preferuje część III.

Co najważniejsze w disiciplesie, jest to, że w niego nie można pograć 30min. przejdź 3 pierwsze misje, a potem to już siedzisz po uszy w grze Smile
Przemo.ziom

Odpowiedz z cytatem
toones napisał:

Zastanawia mnie fakt, jeżeli trailer 2min. zajmuje 130mb, to ile bedzie zajmowała cała gra po instalacji z filmikami wprowadzającymi do misji...

xD nie rozwalaj mnie , to ,że tyle filmik waży to nie znaczy , że gra będzie miał xxx gb ...
toones

Odpowiedz z cytatem
nie zdziwiłbym się... zobacz sobie ile zajmuje S.T.A.L.K.E.R Smile

Disciples z takim silnikiem z jakim ma wyjść może spokojnie tyle zajmować
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
Nie znam dobrze tej serii (w Bunt Elfów grałem raz dawno temu), ale z tego, co czytam, zapowiada się ciekawie. Możliwe, ze to kupię. Niepokoi mnie jednak jedna rzecz - bitwy. Obawiam się, że - podobnie jak w Heroesach - schrzanią je, robiąc je w trybie turowym Confused. O ile rządzenie imperium (w czasie rzeczywistym - jak pokazuje SW: Empire At War - jest trudne i wymaga ciągłego latania po mapie) powinno być turowe, tak turowe bitwy to moim zdaniem największa kaszana Heroesów i Disciples. Bo jaki sens ma, że np. łucznicy ostrzeliwują piechurów, a oni nie mogą do łuczników podbiec i wybić, bo muszą czekać na swój ruch Razz?
Crux

Odpowiedz z cytatem
Wiesz, twoje teksty o turowych grach są... bez sensu. Czyli może powinniśmy zniszczyć szachy, zabronić warcabów, a najlepiej, by w karty grało się w trybie rzeczywistym. Heroes to ulepszone szachy- takie jest moje zdanie.
Sławko

Odpowiedz z cytatem
KrĂłl Maciuś I napisał:
Niepokoi mnie jednak jedna rzecz - bitwy. Obawiam się, że - podobnie jak w Heroesach - schrzanią je, robiąc je w trybie turowym Confused.

Poprzednie części Disciples były turowe (super zresztą sprawa Razz) więc III też będzie turowa. I bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie np. Heroes'ów w czasie rzeczywistym. Tak samo Disciples. To byłaby totalna sieczka Neutral
toones

Odpowiedz z cytatem
Czytałem również, że twórcą Disciplesa przede wszystkim chodziło, aby bitwy nie wyglądały jak w Heroes-ie V a co więcej, chcą ulepszyć możliwości bohaterów i umieścić to w formie 3D, sposób walki jaka występowała w II części tej gry. Zgadzam się, że poruszanie się po planszy wygląda jak w Heroes V, nad czym ubolewam, jednak co do form bitw jestem pewien w 90%, że będzą inne niż w heroes-ie i będzią o wiele ciekawsze.
Sławko

Odpowiedz z cytatem
A ja się cieszę, że poruszanie się po świecie będzie jak w Herose V ;]
Nie ma to jak trĂłjwymiarowa mapa rozgrywki.
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Popieram Crux'a, aczkolwiek rzadko to robię Razz .
Sławko - nie zapominaj jak Worms 3D wyszedł - niby fajne, że 3D, ale nadawał się tylko na rozpałkę. W grach 3D bardzo łatwo można się pogubić...
toones

Odpowiedz z cytatem
i to jest najgorsze. musze se nowego kompa sprawić, aby odpalić disciplesa III na pełnych detalach. Premiera w Polsce - (podobno) listopad 2007
Sławko

Odpowiedz z cytatem
To już problem tych, którzy się gubią. Ja się cieszę obrazem 3D i mi on nie przeszkadza a jeśli ktoś się w tym gubi to już jego strata.

ChociaĹź w serii Disciples nie to jest najwaĹźniejsze.
Disciples III