Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Niestety wszystko stoi w miejscu bo zgubiłem płytke z Photoshopem, a mapki mam w formacie *psd zapisane, ehh...

EDIT : Znalazłem Very Happy.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Lord Volf

Odpowiedz z cytatem
Daniel byle szybko 21 lipca mnie nie będzie przez 10 dni ^^ więc prosiłbym Cię abyś postarał się zrobić tę turę przed 21 Smile
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Ah, radze sie zapoznac z tymi tekstami, wiem że niektórzy już mają taką wiedze ale tym którzy tego nie wiedzą, zapoznac sie z tym :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hołd_lenny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Feudalizm
MoĹźe sie przydac nawet bardzo Smile.
Lord Volf

Odpowiedz z cytatem
Drugie znam ale poco nam to pierwsze Razz ?? Jak masz Daniel zamiar to wykorzystac w grze ^^ ?

EDIT ; Przepisałem cały adres i juz widze ;d też znam miałem z tego 5 xD
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Tak mam to wykorzystac że w końcu zabawa nabierze realizmu i nie bedzie tak jak było "bierz armie, atakuj wroga i buduj <nazwa budynku>" Myślenia bedzie dużo wiecej, a jeden zły ruch poskromi nas naszego własnego tron w złej sytuacji.
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
Daniel, po co nam Holm? Będziemy wyciągać pierwiastek z liczby kardynałów przy wyborze papieża Razz? Ja tam oba znam, ale zapewne chodziło ci o to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ho%C5%82d_lenny.
Moim zdaniem to zmiany na lepsze. W Medku II brakowało mi feudalnej gospodarki. Życzę powodzenia w wykonaniu i ponawiam pytanie, czy jesteś zainteresowany paroma moimi pomysłami?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Kur*** ale forum teraz chodzi. Maciuś jasne że napisz do mnie na GG swoje propoycje najwyżej pózniej poczytam. Jeśli chodzi o gospodarke to zostawie ją w spokoju, tylko troche zmodyfikuje. W całosci ulegnie zmianie system rekrutacji, moge ujawnic że armia nasza bedzie sie składała z trzech części :
- pospolite ruszenie (tylko i wyłącznie w obronie kraju, w Anglii np. fyrd)
- szlachta leniwa i baronowie Razz, można na nią liczyc ale nie zawsze, elitarne jednostki z doswiadczeniem, jednak żądaja czesto dużego żołdu
- armia "przygeneralska" - czyli rycerze którzy są zawsze przy generałach, często gdy zbliża sie bitwa to napływaja do tej grupy najznamienitsi rycerze nasi i sojuszników czasem oraz naszych wasali ofc

Duże znaczenie obejmie Wasal i różnojakie protektoraty bo na tym opierała sie polityka w średniowieczu. Zaskoczy Was ten system na 100% ale tak własnie było. Dam prosty przykład :
Gramy Królestwem Anglo-Sasow z 2 prowincjami. I teraz nasz król (czyli MY) wyznacza lennika, hrabie, księcia który zaopiekuje sie np. Nottinghan i mamy z nim spokój oraz z władza miasta. My władamy Londynem i gdy zbliza sie wojna lub kraj sie zagrożony wzywamy baronów i danego hrabie z danej prowicji pod chorągwią Nottinghan. Dzięki temu kampania duże szybciej bedzie szła bo ja nie bede miał tyle roboty, bo Wy bedziecie władac jako królowie tylko ok. 2-3 prowincjami.
Może sie również zdarzyc tak że niepewny hrabia z rebelianckiej prowincji zorganizuje rebelie przeciwko nam, wtedy może nam odebrac tron, a jeśli jest wasalem np. Szkotów to Szkocja przejmuje korone Anglo-Sasow i deja vu. Razz Szkoci rzadza dzieki wasalowi w całej Wielkiej Brytanii Smile.

Dlatego ważne jest abyście poznali życie polityczne w średniowieczu, bo to co teraz było to było "król ma władze absolutna i rzadzi wszystkimi prowincjami i wszytskimi armiami" - WIELKA BZDURA!

Bedzie nowe forum na sprawnym płatnym serwie, o nowych systemach rekrutacji powiem kiedy indziej.
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
Jutro rano się tym zajmę Razz.

Pomysły fajne, ale jeśli już mielibyśmy grać zgodnie z historią, to np. w Turcji i Egipcie zgodnie z historią powinni rządzić kalifowie, sułtani, itd., a w Bizancjum powinna być władza absolutna Twisted Evil.

Oraz pytanie: czy można "przejmować" wasali przeciwników (tak jak zrobili Szwedzi z Prusami w XVII wieku)?
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście że można, chociaż nie wiem jak było z Szwedami, ale takie coś jest możliwe, prosty przykład:
Załóżmy wasalem Francuzów są Normanowie, Anglo-Sasi robią desant na Normandie i zamiast bic Normanow Ci po prostu poddają sie przed zagładą i składają ten ferelny Hołd Lenny Anglo-Sasom.

Oczywiście zaraz potem Francuzi sie wkurzaja ale to już inna sprawa Razz.

Tylko tak jak mowiłem Maciusi, pomysły mają byc po to aby zmniejszyc naklad pracy ale umilic gre. Jeśli chodzi o władze to nie wiem jak było w Bizanjum ale w Niemczech mimo że w Cesarstwie to rządzili danymi prowincjiami Hrabowie np. Magdeburski.
Czes

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
SzkotĂłw to Szkocja przejmuje korone Anglo-Sasow i deja vu.

Może nie wyłapałem sensu zdania ale czy nie powinno być vice versa? (nie pamiętam czy to się łącznie czy oddzielnie pisze Razz )
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
VanJoin napisał:
Oczywiście że można, chociaż nie wiem jak było z Szwedami, ale takie coś jest możliwe, prosty przykład:
Załóżmy wasalem Francuzów są Normanowie, Anglo-Sasi robią desant na Normandie i zamiast bic Normanow Ci po prostu poddają sie przed zagładą i składają ten ferelny Hołd Lenny Anglo-Sasom.

Oczywiście zaraz potem Francuzi sie wkurzaja ale to już inna sprawa Razz.

Tylko tak jak mowiłem Maciusi, pomysły mają byc po to aby zmniejszyc naklad pracy ale umilic gre. Jeśli chodzi o władze to nie wiem jak było w Bizanjum ale w Niemczech mimo że w Cesarstwie to rządzili danymi prowincjiami Hrabowie np. Magdeburski.

W tamtych czasach prawie cała Europa była podzielona na mniejsze państwa: Niemcy to był luźny związek księstw uznających władzę cesarza, Polska - wiadomo, rozbicie dzielnicowe Wink, Włochy - też wiele niezależnych księstw, Francja już jest podzielona Razz. Ale w Bizancjum był absolutyzm. No ale z drugiej strony wiem też, że Cesarstwo podejmowało próby wprowadzenia feudalizmu (w czasach ciągłych najazdów Arabów, Słowian itd. ten system po prostu lepiej się sprawdzał). No to zakładamy, że mu się udało i mam u siebie "zmodyfikowany" feudalizm. Najwyżej stoi cesarz, któremu podlegają legiony (armia złożona z zawodowych żołnierzy - we wczesnym średniowieczu Bizancjum taką miało, dopiero po odrodzeniu cesarstwa w 1261 armia zaczęła składać się głównie z najemników i milicji). Potem są szefowie prowincji, którym podlega pospolite ruszenie - siły Samooobrony terytorialnej (jak w Japonii Razz).

Cytat:
Może nie wyłapałem sensu zdania ale czy nie powinno być vice versa?

Po długim procesie tentegowania w głowie myślę, że znaczy to, że jeśli Szkoci "przejmą" wasala Anglii, to mogą go wykorzystać do zdobycia samej Anglii.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Bedzie nowe forum na sprawnym płatnym serwie

Tylko nie każ nam płacić tego abonamentu jak to pisał Volf <joke>...... Ale mam inne pytanie...... Jako że nastąpi rewolucja techniczna w TWC i sama Kampania zostanie przeniesiona na nowe forum to czy będziemy kontynuować, czy będzie TWC od nowa ?? Bo ja jestem oczywiście za kontynuacją Laughing ...
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Nie, oczywiście że nie Panzer Razz. Serw kiepski ale własny i tani także nie ma o tym mowy.
Jeśli chodzi o to czy zaczniemy od nowa, to... hmm, zobaczycie.
Lord Volf

Odpowiedz z cytatem
Daniel niewiem może się nie doczytałem ale jak będzie z florenamni Wink ?
No i oczywiście że ten pomysł podoba mi się w 100% ;d . Widać Daniel że świeże powietrze dobrze Ci zrobiło xD
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Jak mówiłem gospodarka pozostanie praktycznie nie zmieniona. Dlatego floreny będa jedyną budulcową formą. Wszystkiego dowiecie sie na forum.
18 Tura - KONIEC!