Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G丑wna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi
Drugi list kr贸la polskiego
Crux

Do潮czy: 18 Gru 2005
Sk眃: Radom (51掳24' N 21掳10' E)
Odpowiedz z cytatem
Drogi Papie偶u i Kardyna艂owie! Cesarze Niemiec i Mediolanu! Kr贸lowie wszystkich katolickich kraj贸w w Europie! Ksi臋ciu Litwy! Ludu Aragonii!

Ostatnie me s艂owa zosta艂y 藕le przez was odebrane. Nie dziwi臋 si臋 samej Litwie, w ko艅cu to oczywiste, ani Szkocji, kt贸ry te偶 musia艂a walczy膰 o niepodleg艂o艣膰. 殴le mnie jednak chyba zrozumiano.
Litwa, jako m贸j wasal by艂a zobowi膮zana do p艂acenia mi daniny. Wy艣mia艂a mnie jednak jako seniora i nie wp艂aci艂a na chwil臋 obecn膮 ani jednego florena. M贸j gniew by艂 chyba zrozumia艂y. Jednak ju偶 przeszed艂 i mam now膮 propozycj臋, kt贸ra- przynajmniej tak s膮dz臋- usatysfakcjonuje Europ臋.

Zgadzam si臋, danina, jak膮 na艂o偶y艂em z pocz膮tku by艂a zbyt wielka. Wynika艂o to zapewne z w艣ciek艂o艣ci na ten lud. Mam wi臋c now膮 propozycj臋. Litwa zobowi膮zana b臋dzie do:
p艂acenia rocznie co pi膮t膮 monet臋 ze skarbca (tak naprawd臋 na chwil臋 obecn膮 to bardzo ma艂o),
wyruszenia na wojn臋, gdy j膮 o to "poprosz臋",
wpuszczanie emisariuszy, by obejrzeli rozw贸j i wszystkie budynki, a tak偶e skarbiec pa艅stwa.

Jestem gotowy na ewentualne rozmowy.

Je艣li jednak Litwa nadal b臋dzie plu艂a mi w twarz- wybaczcie, to ju偶 nie moja wina. Ja jestem gotowy na ust臋pstwa, ale nie na jawny bunt i pomiatanie m膮 przez mego wasala.

Kolejna sprawa to Praga. Niekt贸rzy kr贸lowie byli oburzeni na moj膮 decyzj臋 o wyr偶ni臋ciu miasta. Spowodowana by艂a tym, i偶 obrazili mnie i Polsk臋. Pierwsza pr贸ba zaj臋cia miasta by艂a nieudana. Kolejna, razem z Niemcami, powinna przynie艣膰 zwyci臋stwo, gdyby nie zdrada. M贸j sojusznik postanowi艂 sam zaj膮膰 miasto, nagle bior膮c w obron臋 biednych mieszka艅c贸w.
Papie偶, oburzony, wytkn膮艂 mi m贸j rozkaz, a jako, i偶 jego s艂owa s膮 艣wi臋te, mieszka艅cy b臋d膮 偶yli d艂u偶ej. Chyba, 偶e Niemcy tam wejd膮, to wtedy mog膮 dzia膰 si臋 inne rzeczy...

Mam nadziej臋, 偶e wszystko zosta艂o wyja艣nione,
Mieszko III, Kr贸l Polski
Ogl眃a profil u縴tkownikaWy秎ij prywatn wiadomo舵Adres AIM
Re: Drugi list kr贸la polskiego
Dracus

Do潮czy: 23 Gru 2006
Odpowiedz z cytatem
My, Litwini, nie zako艅czymy wojny! Musisz nam bowiem najpierw g艂owy odci膮膰, aby to zaakceptowa膰! WOjna zosta艂a wypowiedziana i m贸j lud nie od艂o偶y broni dop贸ki Polska nie b臋dzie stanowi艂a dla nas zagro偶enia. Wymaganej przez Ciebie daniny nie damy.
Ogl眃a profil u縴tkownikaWy秎ij prywatn wiadomo舵Adres AIM
Drugi list kr贸la polskiego
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Ten temat jest zablokowany bez mo縧iwo禼i zmiany post體 lub pisania odpowiedzi