Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Wojna Mediolańsko-Francuska
Czes

Odpowiedz z cytatem
W związku z barbarzyńską napaścią Francuzów bez wypowiedzenia wojny Mediolan wypowiada temu Królestwu wojnę.

Wzywam wszystkich sojuszników do wsparcia Mediolanu przeciw Francuskim najeźdźcom i proszę także Papieża o obiecaną pomoc.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Papiestwo obiecuje że wesprze militarnie tylko Mediolan w tej wojnie. Nie rozumi również postawy Francuzów i jakie są ich podstawy do wywoływania wojny z tym ludem.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
Nie zależy mi na krwi tych niewinnych ludzi. Jest mi potrzebna ziemia, a do Arabów nie chce sie pchać. Pragnę przypomnieć, że już na początku była wojna z Mediolanem, tak więc nie jest to coś zadziwiającego.
Crux

Odpowiedz z cytatem
Król Polski dostał wcześniej list, który dał papieżowi i cesarzowi. Potwierdzał on podejrzenia cesarza...

Król Polski zrywa wszelkie stosunki z Francją i wzywa jej sojuszników do odcięcia się od tego czynu.

Wstyd też dla samych Francuzów... Potępiają konflikt z Litwą, który spowodowany jest chrystianizacją oraz ukaraniem za nielojalność, a sam atakuje chrześcijan, gdy szerzą na Bliskim Wschodzie nauki Chrystusa.
Odyn
Admin

Odpowiedz z cytatem
Armie hiszpańskie nie wezmą udziału w walkach. Głównie z tego powodu, że oba państwa mają ze mną podpisane pakty o nieagresji.
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
Cesarstwo popiera Francuzów w tej wojnie jako członka Sojuszu Zachodnioeuropejskiego, aczkolwiek nie będą tam interweniować moi legioniści, przynajmniej na razie.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
Po pierwsze są mi potrzebne nowe ziemie.
Po drugie już od początku gry miałem konflikt z Mediolanem jak Czes nie grał.
Po trzecie Czes ma duĹźo prowincji i sie ,,panoszy,, bez urazy.
Po czwarte Ty Crux atakujesz słabego bo od niedawna Litwa się utworzyła.

Po piąte i ostatnie przykro mi, ale tak musi być. Czes 2 razy pokrzyżował mi plany (Tunis i Antiochia) Zajmę 2 miasta Mediolanu.
Crux

Odpowiedz z cytatem
Lud polski wspiera obrońców modlitwą... Mam nadzieję, że wojska papieskie wspomogą Mediolańczyków...

Argumenty są niestety... śmieszne. Potrzeba nowych ziem?! Ta wojna nie ma żadnego sprawiedliwego uzasadnienia i jest napaścią na w pełni chrześcijańskie państwo, które tyle dla rozwoju kultury i religii na świecie zrobiło. Wstyd!

Jest różnica między tłumieniem buntu, a napaścią na inne państwo...
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
Co moje to nie Twoje, ale co Mediolanu to moje.(Głupi Joke)

Ja miałem go w planach od dawana, Czes mógł mi sprzedać te prowincje i by na tym zyskał.

Wstyd nie jest dla mnie. Zapomniałeś jak Cię Czes zjechał, Crux? Zresztą nie ważne. Chce ziemie, a Mediolan ma je pod dostatkiem u Arabów.
Czes

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Zajmę 2 miasta Mediolanu.

Spróbujesz to fakt... ale nie zajmiesz ich... to drugi fakt. Trochę przerobię to co powiedziałem Szkockiemu Królowi. Francuskie armie rozbiją się o Bern niczym morska fala o skałę.
Cytat:
Po trzecie Czes ma duĹźo prowincji i sie ,,panoszy,, bez urazy.

Widać boli Cię to, że ktoś sobie lepiej od Ciebie radzi? No cóż.
Cytat:
Chce ziemie

Co innego chcieć a co innego je zdobyć.
Cytat:
Czes mógł mi sprzedać te prowincje i by na tym zyskał.

Ceny jakie mi proponowałeś za tak wysoko rozwinięte prowincje były wręcz śmieszne. Dodatkowo nie wyobrażam sobie by ktokolwiek sprzedał swoją STOLICĘ.

Reasumując... to co robisz jest jednym ze sposobów na radykalne zredukowanie liczebności swoich armii.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Wenecja nie stanie po żadnej stronie z powodu, iż zarówno z Francją i Mediolanem mamy sojusz militarny. Zachowujemy całkowitą neutralność.
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
A was można łatwo nabrać.....bądź spokojny Czes odstępuję od wojny. Jeżeli chcesz atakować Francje to proszę bardzo. Ja odstępuje od oblężenia.
Crux

Odpowiedz z cytatem
Czes, ja sprzedałem Londyn jak władałem Anglią Razz Ale to inna historia Razz

Łatwo nabrać? Widać zrozumiałeś, że nie masz szans. Mam nadzieję, że Czes zrobi z Francja to, co powininen.
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Papiestwo zaznacza zgodnie z umową że w pakcie z Mediolanem jest obroncą ziem mediolańskich a nie agresorem na Francje.
Czes

Odpowiedz z cytatem
Jako, że jeszcze żaden żołnierz Mediolański nie został zabity TYM RAZEM Mediolan nie przejdzie do kontrofensywy. Jednak następnym razem Francja musi się liczyć z tym, że Mediolan kolejnej napaści nie wybaczy.

Niniejszym uważa się wojną za zakończoną jeśli Francja nie zamierza prowadzić dalszych działań wojennych.
Wojna Mediolańsko-Francuska