Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Panzer

Do│▒czy│: 20 Lip 2006
Sk▒d: Be┼échat├│w
Odpowiedz z cytatem
Czes napisa│:
Mediolan jest zgorszony zachowaniem Cesarza Niemiec. Z┼éamanie umowy na polu bitwy nie jest rzecz─ů jak─ů powinien si─Ö chwali─ç szanuj─ůcy si─Ö w┼éadca i mo┼╝e to wywo┼éa─ç p├│┼║niejszy brak zaufania u innych nacji.

Ale i tak to jest lepsze niż chwalenie się o wyrżnięciu katolickiego miasta lub państwa(Litwa).....

Poza tym Daniel- czekam na twoj─ů decyzj─Ö w sprawie referendum(b─Ödziesz g┼é├│wnym komitetem i jako MG zarz─ůdzisz kto wygra┼é, aby by┼éo uczciwie, w sk┼éad komitetu wejd─ů zagraniczny obserwatorzy, a g┼éosy zbiera─ç b─Öd─ů moi ┼╝o┼énierze......)

Czes- czasami si─Ö podejmuje trudne decyzje ^^.....

Ja ogłaszam w Pradze przerwanie operacji o charakterze militarnych do odwołania... Czekam na referendum(jak MG się zgodzi to powstanie osobny temat ^^).......
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
daniel22

Do│▒czy│: 18 Gru 2005
Odpowiedz z cytatem
Nie jest to potrzebne. Zgodnie z umow─ů do miasta obl─Ö┼╝onego Praga zosta┼é wpuszczony jeden wysok─ů rang─ů ┼╝o┼énierzy umiej─ůcy pisa─ç i czyta─ç. Pochodzi┼é po wszystkich domach i budynkach, ustalono ┼╝e :

Na 9000 mieszkańców miasta Praga :
- 3000 - nie wzięła udziału w głosowaniu
- 3500 - chc─ů w┼éadzy Niemieckiej
- 2000 - chc─ů w┼éadzy Polskiej
- 500 - zapalowa┼éo o pokojowe rozwi─ůzanie natychmiastowe sporu
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIM
Kr├│l Maciu┼Ť I

Do│▒czy│: 20 Sty 2006
Sk▒d: Z Konstantynopola, stolicy Cesarstwa
Odpowiedz z cytatem
Cytat:
KM1, wys┼éa┼ée┼Ť przez program, nie na mail? No to frugo

Na mail.

Cytat:
Ruszy┼éem, mo┼╝e przegapi┼éem jak─ů┼Ť? Ehh.

Ech... nie wykona┼ée┼Ť ┼╝adnego. Dobra, dzisiaj wy┼Ťl─Ö ci jeszcze raz ruchy z 15. tury.

Cytat:
Je┼Ťli chodzi o to drugie to miasto jest puste, a bramy otwarte tylko si─Ö spiesz -_-.

A, no to si─Ö w tej turze zajmie Wink.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Crux

Sk▒d: Radom (51┬░24' N 21┬░10' E)
Odpowiedz z cytatem
Ka┼╝dy mieszkaniec powinien si─Ö wypowiedzie─ç. Na chwil─Ö obecn─ů nie uznaj─Ö wynik├│w referendum. Dlatego czekam na g┼éos tych 3000.

Moje wojska nadal s─ů gotowe.
Panzer

Do│▒czy│: 20 Lip 2006
Sk▒d: Be┼échat├│w
Odpowiedz z cytatem
Gorzej gdy kto┼Ť nie chcia┼é si─Ö wypowiedzie─ç Razz.....
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Wiadomo┼Ťci :

Otwarcie Uniwersytetu Francuskiego!
Dzisiejszego dnia zosta┼é oficjalnie otwarty nowo wybudowany uniwersytet w Pary┼╝u. Aktualnie jest to trzecia plac├│wka taka w Europie po Leon i Rzymie. Dzi─Öki temu m┼éodzi francuzi zamiast emigrowa─ç do dalekich miast mog─ů si─Ö szkoli─ç i uczy─ç w rodzimym kraju filozofii i prawa. Jest to doskona┼éa szansa dla Francji aby naby─ç nowych geniuszy intelektualnych.

Śmierć kardynała!
Dzisiejszego dnia zmar┼é wielki, zas┼éu┼╝ony kardyna┼é Szkocki - Patrick. Dzielnie nawraca┼é wiernych na Wyspach Brytyjskich. Nast─Öpnie przyjecha┼é jako ksi─ůdz do Rzymu gdzie zosta┼é og┼éoszony kardyna┼éem. Nie d┼éugo mu by┼éo jednak cieszy─ç si─Ö t─ů chwa┼é─ů. Wyjecha┼é na chrystianizacje narodu Litewskiego.
W jego ┼Ťmierci nic jednak by nie by┼éo dziwnego, gdyby nie to ┼╝e stwierdzono... morderstwo. Na ciele kardyna┼éa znaleziono widoczny ┼Ťlad sztyletu. Kto zabi┼é, lub by─ç mo┼╝e kto zleci┼é zabicie tego kadyna┼éa? Nie wiadomo narazie.
Crux

Odpowiedz z cytatem
Wyjechał na chrystianizację narodu litewskiego...

Polscy ksi─Ö┼╝a modl─ů si─Ö za dusz─Ö tego cz┼éowieka. Ca┼éa Polska jest pogr─ů┼╝ona w ┼╝a┼éobie i ┼é─ůczy si─Ö z narodem szkockim.
Lord Volf

Do│▒czy│: 15 Sty 2007
Sk▒d: Szkocja
Odpowiedz z cytatem
Szkocja wnioskuje o jak najszybsze odzyskanie ciała naszego kardynała .
Narazie jedynie można spodziewać sie kto zabił naszego "pielgrzyma" lecz to jeszcze bardziej mnie zachęciło na spotkanie się z Mieszkiem III a polu walki ...
Crux

Odpowiedz z cytatem
Sugerowanie, ┼╝e to my zabili┼Ťmy kardyna┼éa ┼║le wp┼éyna na stosunki mi─Ödzy pa┼ästwami. Nasz konflikt sprowadza si─Ö do twoich gr├│┼║b, wi─Öc przypisywanie mi tego czynu jest obrzydliwe.

Król Polski jest obecnie w ciężkim stanie, gdyż dostał szału po tym co usłyszał.

Ksi─ů┼╝─Ö Przemys┼éaw
Lord Volf

Do│▒czy│: 15 Sty 2007
Sk▒d: Szkocja
Odpowiedz z cytatem
Sugerujemy bo podczas konfliktu dw├│ch narod├│w zab├│jstwa nie s─ů przypadkowe ...
Wnioskuje o przej┼╝enie terenu zab├│stwa w poszukiwaniu ┼Ťlad├│w je┼╝eli nic si─Ö nie znajdzie dowiemy si─Ö tego "w niebie"
Crux

Odpowiedz z cytatem
Również wnoszę o to- chcemy udowodnić, że to nie Polak dokonał zabójstwa.
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Papiestwo jest wielce oburzone takim zachowaniem kt├│rego┼Ť z w┼éadc├│w. Wiadome jest ju┼╝ w tej chwili na pewno ┼╝e dokonano zab├│jstwa, kto zabi┼é? Widziano tylko m┼éodego m─Ö┼╝czyzn─Ö wybiegaj─ůcego z grodu, niestety nie uda┼éo si─Ö go zatrzyma─ç.
Zabójstwa dokonano w Budapeszcie podczas podróży kardynała na Litwe. Ciało kardynała jutrzejszego dnia zostanie pochowane i odesłane do Szkocji.

Papie┼╝ Klemens l
Dracus

Do│▒czy│: 23 Gru 2006
Odpowiedz z cytatem
Moj drogi przyjacielu - bardzo mi przykro, ┼╝e Tw├│j pielgrzym poleg┼é... og┼éosz─Ö specialn─ů msz─Ö dla w jego imieniu. Jestem pewny, m├│j przyjacielu, ┼╝e to by┼é zab├│jca naszego wsp├│lnego wroga: Polski.
Kr├│l Maciu┼Ť I

Do│▒czy│: 20 Sty 2006
Sk▒d: Z Konstantynopola, stolicy Cesarstwa
Odpowiedz z cytatem
Cesarstwo ubolewa nad ┼Ťmierci─ů kardyna┼éa i r├│wnie┼╝ wyprawi msz─Ö w jego intencji. Jednocze┼Ťnie niepokoi si─Ö, ┼╝e podobny los mo┼╝e spotka─ç misjonarzy, kt├│rzy rozpoczynaj─ů chrystianizacj─Ö na Litwie.

Poza tym pragnę ogłosić, że w Konstantynopolu rozpoczyna się budowa uniwersytetu, który w odróżnieniu od Akademii Cesarskiej, będzie zapewniał naukę nie tylko w wojnach, ale także w innych dziedzinach. Budowę planujemy ukończyć za 1-2 lata.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Wiadomo┼Ťci :

Francja pogr─ů┼╝ona w wojnie domowej?!
Ksi─ů┼╝e Kr├│lestwa Francuskiego Montbard, wierny syn i dow├│dca wojsk samego kr├│la postanowi┼é sam doj┼Ť─ç do w┼éadzy! Po ostatnich buntach, dziwnych zachowaniach kr├│la w stosunku do Mediolanu, ksi─ů┼╝e zebra┼é okolicznych baron├│w i sam zapragn─ů┼é w┼éadzy. Narazie nie wiadomo jak i do kiedy ta sytuacja si─Ö utrzyma. Kr├│l Francji Ludwik lll jednak nie rozk┼éada r─ůk. Po ostatnim powrocie do zdrowia, r├│wnie┼╝ zbiera okoliczn─ů ludno┼Ť─ç do walki z zwyrodnia┼éym synem. Narazie niestety wiadomo ┼╝e tylko Pary┼╝, Angers i Cain zadeklarowa┼éy przynale┼╝no┼Ť─ç do Kr├│lestwa Francuskiego. Co b─Ödzie dalej, czy Francja popadnie w wojne domow─ů? Ksi─ů┼╝e juz podj─ů┼é odpowiednie kroki. Tymczasem sytuacje nieciekawie wygl─ůda r├│wnie┼╝ w Rennes gdzie, ch┼éopi r├│wnie┼╝ wszczeli bunt przeciwko w┼éadcom Szkockim.
Je┼Ťli chodzi o powstania to sytuacja faktycznie nie wygl─ůda zaciekawie w ca┼éej Europie. Ostatnie bunty, dowodz─ů ┼╝e ludno┼Ť─ç jest coraz gorzej traktowana i wielu kronikarzy, takich jak ja nie zdziwi┼éoby si─Ö gdyby dosz┼éo w Europie do kolejnych bunt├│w.

Świeża mapka :

Uzupełniłem także troszeczke Kronike Bitew. Teraz trzy ważne sprawy :
1. Wiele os├│b mnie czasem ┼Ťmieszy, i k┼é├│ci si─Ö ze mn─ů ┼╝e obci─ů┼éem im sk┼éady armii, ale nie zapominajcie si─Ö ┼╝e s─ů bitwy i w nich ludzie gin─ů o czym czasem niekt├│rzy zapominaj─ů.
2. Aurien i Maciu┼Ť niech w obecnych ruchach wy┼Ťl─ů mi zaleg┼ée ruchy. A reszta, m├│wie do wszystkich, niech ponawia swoje ruchy np. w 6 turze wysy┼éacie wojsko, ale w 7 jeszcze nie dosz┼éo, to w ruchach w 7 turze wysy┼éajcie ┼╝e te wojsko ma tam i┼Ť─ç! Ja kasuje na bierz─ůco co ture ruchy, tak┼╝e potem nie mie─ç do mnie pretensji...
3. Niekt├│rzy w┼éadcy skar┼╝─ů mi si─Ö ┼╝e ich armie posuwaj─ů si─Ö wolno... Ehh popatrzcie gdzie s─ů, bo armie na nieobytych terenach, lub bardzo cie┼╝kich np. Afryka poruszaj─ů si─Ö du┼╝o wolniej ni┼╝ w obr─Öbie swojego pa┼ästwa lub w okolicach.
16 Tura - KONIEC!
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 4 z 6  

Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi