Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Direct X10 - czeka nas bankrut?
Dracus

Odpowiedz z cytatem
A więc już niedługo; przypuszczam, że gdzieś tak w sierpniu, wyjdzie Direct X10. Nie jest to powód do radości, bo większość gier po nim będzie wymagała Direct X10, a teraz to najgorsze: Z Direct X10 radzi sobie (prawdopodobnie) TYLKO karta graficzna typu GeForce 8800, a chcę wspomnieć, że ta karta graficzna kosztuje aktualnie ponad 2000zł Mad Jeśli myślicie, że wam gra pójdzie na najniższych wymaganiach to się grubo mylicie; no może się włączy, ale będzie działać, że szkoda włączać.
Więc radzę wszystkim, którzy są obdarzeni dobrodusznymi rodzicami i kieszonkowymi zbierać, zbierać i zbierać kasę!
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
[K$F]Crysta|Lord

Odpowiedz z cytatem
Nie sądze żeby mi ten DirectX potrzebny był ja mam słaby komputer ale Titan Quest i G1,G2+nk chodzą i jest ok.
Dracus

Odpowiedz z cytatem
[K$F]Crysta|Lord napisał:
Nie sądze żeby mi ten DirectX potrzebny był ja mam słaby komputer ale Titan Quest i G1,G2+nk chodzą i jest ok.

Czyli mam zrozumieć, że nie zamierzasz kupować gier w roku 2008 Question
Uwierz mi, będzie Ci potrzebny.
Odyn
Admin

Odpowiedz z cytatem
Po co siejesz panikę?? Skąd możesz wiedzieć jak naprawdę potoczy się przyszłość i co będzie wymagało DirectX 10?
Do 2008 roku wszystko może się zmienić więc zamiast rozsiewać plotki i martwić tych łatwowiernych zajmij się np. zbieraniem pieniędzy na nową grafikę jeśli uważasz, że bez niej w nic nie pograsz...
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Wiesz, samo CD-Action to pisze, że aktualnie tylko karta graficzna typu GeForce 8800 sobie poradzi z Direct X10 więc czytelnicy tego czasopisma wiedzą o co chodzi. Poza tym to nie jest plotka tylko prawda; niestety.
akwarium

Odpowiedz z cytatem
A co do roku 2008 może już świata nie być.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Chłopie, ja już mam kompa 5 lat prawie, jego to już chyba nic nie zdziwi ani nie pokona Very Happy Ja nie wiem jak można ciągle kartę grafiki zmieniać, jedyne w procesorze zmienione to nagrywarka CD i DVD oraz 128 RAM Very Happy Na mnie Direct X10 nie zrobi większego wrażenia... No, chyba, że stanę się bogaty... Smile A co będzie w 2008 roku to zostawmy i nie kłóćmy się o to co będzie, a czego nie będzie.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Dracus.... do 2008 roku mogą wprowadzić nową kartę graficzną, która może być o wiele tańsza....
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Diego

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
A co do roku 2008 może już świata nie być.

Być może będzie to jeszcze karta 8600 ultra/gt, się okaże Wink. Ale jak widziałem screeny z "gry" która pokazywała możliwości dx10 to szczena pod szafką, większość gier teraz będzie korzystala z tego co może pokazać HDR, nowoczesnego renderingu oraz złożonej fizyki, której już "pokazywanie" nie będzie wymagało bardzo szybkich kart.
Sławko

Odpowiedz z cytatem
W 2008 roku zobaczymy ile będzie kosztować GeForce 8800 i będziemy wtedy rozpaczać, jeśli będzie kosztować dużo.
[K$F]Crysta|Lord

Odpowiedz z cytatem
Bo ja np: Nie przewiduję jakich większych upgrad`ów komputera, gram w to co mi wejdzie i jestem zadowolony,a jakieś tam nowiniki techniczne tak mnie nie ruszają xD
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Ale bzdury.

1) Wyjdą tanie karty typu 8300GS/GT itd.
2) Przez dość długi czas gry DX10 będą miały zgodność z normalnymi kartami.

P.S.

To DX10 już nie wyszło? Dziwne... A i jeszcze jedno nie pisz, że radzi sobie prawdopodobnie tylko 8800 bo napewno tylko 8800(pomijamy oczywiście Quadro ale to jest oczywiste).
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
all filippo

Odpowiedz z cytatem
Do 2008 roku może nie być kart graficznych. Razz Głupia alternatywa. Ja się nie martwię bo jak wejdzie DX10 to ja tydzień potem będę miał nowego kompa. ^^
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
Cichy

Odpowiedz z cytatem
Mi wogule nie jest potrzebna ta karta. Ona kosztuje 2-3 razy więcej od mojego kompa. 900 MHz i 256 RAM to wielkie dno. Na szczęście mi Stronghold działa bo ma małe wymagania. O reszcie gier moge sobie tylko pomarzyć.
toones

Odpowiedz z cytatem
DX10 jest tylko na viste. Mało rzeczy w chwili obecnie na niej działa. (mało gier jest kontabilnych z DX10). Pod xp z tego co czytałem, ma wyjść wkrótce, jednak ma się nieco różnić od wersji z visty.
Direct X10 - czeka nas bankrut?