Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Fajne są takie bractwa, ale w Bełchatowie nie ma takich bractw....

Pamiętam że w 5 klasie byłem gdzieś na wyjeździe(w woj. łódzkim) i był tam festyn który miał na celu promowanie turystyki- było można pograć w paintbala, latać balonem itd. Były oczywiście tam walki bractw rycerskich, i kto chciał ten mógł walczyć... no i poszedłem na chama i zawalczyłem Razz, ale przegrałem Razz. Ale zajęcie bardzo ciekawe.

Ps. Na kusze trzeba mieć zezwolenie i jest ono rzadko wydawane.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
[K$F]Crysta|Lord

Odpowiedz z cytatem
hehe już widze złodziek wchodzi do banku z kuszą w dłoni:D Stój bo cie bełtnęVery Happy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
Ludzie :] przypomniało mi się, że jak byłem mniejszy to dziadek zrobił mi miecz z deski(oszlifowany itd. bajer) i tarcze z mocnej tektury i drewnianej rączki) biliśmy się z bratem, ale on zawsze uciekał. Ale mam mało czasu bo ta **** rutyna zawsze jest.
Hrothgar

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Aha i mam pytanie Hrothgar, jeżeli przypuśćmy zająłbym się kusznictwem, to przypadkiem na kusze nie trzeba mieć zezwolenia ? To jest broń, w dodatku bardzo groźna i na to trzeba mieć specjalne zezwolenie (nie jak na broń palną)

Na kusze nie trzeba mieć zezwolenia:)Aczkolwiek nie powinieneś siez nia wozić po mieście bo tak jak juzwspomniałeś to broń cholernie niebezpieczna (w końciu miotana:P).Ponadto wypadałoby siezapisać do jakiegoś bractwa dla kuszników gdyż wtedy policja NIC nie moze ci zrobić jeśli z nią sobie chodzisz po mieście:P...ale wierz mi..nie strzelaj z niej lepiej do ludzi:D.

Cytat:
Idz od dziadka do miasta na słupach telefonicznych jest tyyleeee drutu ze wystarczy dla całej armii:D

Gdyby to nie był drut miedziany to z pewnością tak:D.

Cytat:
Tarcza jeszcze lepiej - parę kawałków drewna, odpowiednio oheblować, przybić i gotowe. Tylko ta kolczuga.. Skąd ja wezmę taki długi drut ?

Drut ze sklepu budowalnego wytrzaśnij..najlepiej ocynk grubość 1.8Smile.

http://www.gildia.com/teksty/robert_bagrit/kolczuga

Na powyższym linku masz wszystko co i jak.Jeśli zaś chodzi o miecz...chłopie..robienie miecza jednoręcznego (a co dopiero większego) to nie jest branie sobie byle jakiego prętu i walenie, walenie, walenie (jak tak to sobie wyobrażasz to mozesz conajwyżej pobawić się w kowalską zabawę polegającą na waleniu w pręt tak długo młotkiem aż będzie na tyle gorący by móc zapalić na nim papierosa:D) Musi to byś pręt uformowany żelazny z dokładną zawartością procentową węgla (wiem..dziwnie brzmi ale tak o tym mówia kowale:P) no i miecz musi byc wyważony trzeba zrobić jelec (można go wyciąć z blachy albo wykuć [wykuć ciężko jak h...]) no i rekojeść...całos musi bycfull medieval..ale pocztek jak na kowala miałbyś niezły..lepiej odemnie...tylko jeszcze musiałbyś mieć miech kowalski i kowadło do tego i jechane:D
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
W myśl polskiego prawa (Dz. U. z 1999 roku Nr 53, poz. 549), w odróżnieniu od łuku i innej broni tego typu, posiadanie kuszy wymaga zezwolenia. W praktyce, wnioski o pozwolenia spotykają się niemal zawsze z odmową (prawdopodobnie ze względu na treść Rozporządzenia MSWiA z dnia 20 marca 2000 r w sprawie rodzajów szczególnie niebezpiecznych broni i amunicji, oraz rodzajów broni odpowiadającej celom, w którym może być wydane pozwolenie na broń).

Więc Hrothgar- nie chrzań głupot.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Hrothgar

Odpowiedz z cytatem
Nie chrzanię^^Mój kolega to fachowy knight i jakoś jak leciał na autobus na turniej z kuszą na ramieniu to jakoś obok stojący policjanci się do niego nie przyczepili.Owszem..trzeba mieć zezwolenie aczkolwiek jesli jesteś w bractwie to automatycznie zyskujesz prawo do posiadania takiej broni.No dobra..moze nie automatycznie gdyż faktycznie tak jak napisałeś cięzko o zezwolenie.Ale zważ na to, że w bractwie zdecydowanie łatwiej je dostać (przynajmniej wtedy będzie wiadomo PO CO ci ta kusza)Razz
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Eech, chyba niema Neutral No to trzeba założyć ! Razz Jak będe miał jako taką broń to mozna się pokusić o stworzenie małego bractwa...
Diego

Odpowiedz z cytatem
Niesądze żebyś dostał pozwolenie na broń nie mając ukończonego wieku 18 lat...
Nie mniej jednak musi ktoś być dorosły z pozwoleniem w takim bractwie kuszników :]

Z tego wszystkiego najbardziej mnie ciekawie robienie broni Very Happy
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Nawet na drewniany mieczyk? Razz Zresztą nie szukałeś stron o bractwach? Tam sa koledzy co tez walcza a nie mają 18 lat..
Hrothgar

Odpowiedz z cytatem
Warlike..Diego..to na co wy do cholery czekacie?:DPisac do mnie na GG (621195) i razem się wymienimy doświadczeniami]:->.A kto wie...stworzymy w przyszłości bractwo, które zawładnie całym krajem..obalimy Samoobronę, obwołamy siebie nowymi władcami dla kraju, zbudujemy trebucha i rozwalimy sejm...^^.A co do kuźni Warlike to kowadło najtańsze coś koło stówki dostaniesz..miech taki lepszy to około 200-300zł..może nawet mniej.O wiem!Przyjade do ciebie i będziemy robić bronie jak Uruk-hai..żelazne, ciężkie niewyważone kawałki blachy i w stosie będą leżeć^^...a zamiast płytówek to mogę masowo nam kolczugi robić i sięprędko armia zrobi]:->.
Hrothgar

Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Nawet na drewniany mieczyk? Zresztą nie szukałeś stron o bractwach? Tam sa koledzy co tez walcza a nie mają 18 lat..

Racja...ale Diego miał na myśli chyba kusze.
Tak czy owak gdyby była obowiązkowa licencja na broń białą to chyba by 3/4 bractw poszło kopać węgiel do kolonii karnych:P.Z resztą na miecz wolę sobie narazie uzbierać a potem na bazie jego budowy bawić sie w kowalstwo..bo łatwo jest zrobić gówno..trudniej jest zrobić natomiast miecz wyważony i zdatny do walki^^.
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Szukałem na necie o bractwach. Jest ta jedno, co goście walczą tylko drewnianymi mieczami. Very Happy Na początek może być Smile Nawet mam trochę żelastwa na okucia tarczy Smile Hrothgar, nie wiesz ile może kosztować taki drut i ile mniej więcej trzeba metrów? Very Happy
Hrothgar

Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o drut to bardziej by chodziło o wagę^^..ja na drut do swojej kolczy wydałem..hmm...no około 50złSmile.Może wydawać siedużo ale weź pod uwagę to, że gotowa kolczuga warta jest od 200 do 600złRazz.Co to za "Żelastwo" do okuć?Very Happy...tylko mi nie mów, że rozkręcałeś części samochodowe na parkingu przy supermarkecie:>.
Eugeniusz hr. Czestochowy

Odpowiedz z cytatem
Od 18 lat się walczy na imprezach typu Grunwald, na takich miejskich pokazikach niekoniecznie;) Byłem do niedawna w bractwie (dominikanin), ale przestałem chodzić na spotkania i obecnie jestem niezrzeszony - nie posądzajcie mnie o głupotę, pewnych osób po prostu nie idzie znieść. A zawsze można być niezależnym i się wpraszać tu i ówdzie Wink Rok temu byłem pod Grunwaldem (zakonnik błogosławiący króla przed namiotem na początku bitwy to ja), teraz też się wybieram.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Zaan

Odpowiedz z cytatem
Witam szanownych Panów, bo Pań tu jakoś nie widziałem.
Mam kilka małych pytanek:
1.Czy znacie może jakąś literature fachową traktującą o pleceniu kolczug, lub ogólnie o produkcji uzbrojenia średniowiecznego?
2. wiecie moze czy nazwiska w XIVw mieli tylko wysoko urodzeni, czy teĹź np. mieszczanie?
3. Czy w XIVw kółka w kolczugach były nitowane, czy łączone w jakiś inny sposób?
Średniowiecze