Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Panzer

Do│▒czy│: 20 Lip 2006
Sk▒d: Be┼échat├│w
Odpowiedz z cytatem
Jako że Zakon Krzyżacki jest niemieckim zakonem, Cesarstwo chciałoby utrzymywać z Zakonem dobre stosunki i podpisać sojusz między Cesarstwem Niemieckim a Zakonem Krzyżackim.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Dracus

Do│▒czy│: 23 Gru 2006
Odpowiedz z cytatem
Konrad von Stechnge zgadza si─Ö.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIM
Warlike

Do│▒czy│: 19 Cze 2006
Sk▒d: 49┬░ 40' N 21┬░ 10' E
Odpowiedz z cytatem
Kr├│l Paolo I przyjmuje ofert─Ö Zakonu Krzy┼╝ackiego w sprawie paktu handlowego.
---
Wenecja wci─ů┼╝ pami─Öta mocno ju┼╝ przykurzon─ů Uni─Ö z Bizancjum. Z naszej strony, wiedzcie, ┼╝e nie mamy ┼╝adnych z┼éych zamiar├│w.
Je┼Ťli trzeba wspom├│c Bizancjum mo┼╝emy zacz─ů─ç dzia┼éa─ç i wspom├│c, niestety do┼Ť─ç niewielk─ů sum─ů floren├│w, bo sami musimy wzmocni─ç kraj...
all filippo

Sk▒d: Kszo Ostrowiec xP
Odpowiedz z cytatem
List Cara Dimitriego do Bułgarów.
Bracia! Nie mamy zap─Öd├│w imperialnych. ale mo┼╝emy zaoferowa─ç wam znacz─ůc─ů pomoc je┼Ťli zostaniecie naszymi wasalami w tej wsp├│lnej bitwie. Razem napewno przetrwamy. Ale uwa┼╝ajcie. Rozpatrzcie lepiej nasz─ů propozycje, i zg├│d┼║cie si─Ö. Bowiem pr─Ödzej czy p├│┼║niej je┼Ťli si─Ö nie zgodzicie wejdziemy do waszych ziem. A wtedy zabijemy ka┼╝dego buntownika kt├│ry jest przeciwnikiem carstwa.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIMYahoo MessengerMSN Messenger
Crux

Do│▒czy│: 18 Gru 2005
Sk▒d: Radom (51┬░24' N 21┬░10' E)
Odpowiedz z cytatem
Kr├│l Polski ch─Ötnie podpisze pakt handlowy z Zakonem.

Tak na marginesie - Dracus, spr├│buj tylko osiedli─ç si─Ö w Polsce, to zrobi─Ö wi─Ökszy sajgon ni┼╝ z Litw─ů (szkoda, ┼╝e Reforma Mesjasza mi wtedy uniemo┼╝liwi┼éa rozwalenie jej samemu). Ale je┼╝eli gdzie┼Ť indziej, najlepiej w Zachodniej Europie - prosz─Ö bardzo. Inaczej zapami─Ötasz, ┼╝e polska go┼Ťcinno┼Ť─ç jest znana, ale tylko dla proszonych go┼Ťci Razz
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Zakon nie ma ochoty podpisywa─ç paktu handlowego z tak biednym krajem jak Polsk─ů. Nie, nie zamierzamy wkroczy─ç na pomorze Batyckie jednak takie mieli┼Ťmy zamiary na pocz─ůtku.

Polska? Go┼Ťcinna? :zdziwko: Prosz─Ö, lito┼Ťci mia┼éem ci─Ö┼╝ki dzie┼ä nie dobijaj mnie...
Crux

Odpowiedz z cytatem
C├│┼╝, nazwanie naszego kraju jako biednego uznajemy oczywi┼Ťcie za za┼Ťciankowo┼Ť─ç cz─Ö┼Ťci Niemc├│w. Zauwa┼╝, ┼╝e ju┼╝ niejaki kronikarz Thietman wspomina┼é, i┼╝ nasz kraj jest bogaty. R├│wnie┼╝ nasze stosunki z cesarzem s─ů wyj─ůtkowo dobre - nie mieli┼Ťmy takich od rz─ůd├│w naszego kr├│la Boles┼éawa zwanego Chrobrym* z Ottonem. Oczywi┼Ťcie, nie wymagamy od Ciebie paktu - w sumie szkoda by┼éoby zalania naszego rynku krzy┼╝ack─ů tandet─ů. Aby┼Ť cho─ç w cz─Ö┼Ťci zrozumia┼é sw─ů g┼éupot─Ö wysy┼éam Ci jeden z moich zdobionych kryszta┼éami kielich├│w (drobnostka, naprawd─Ö) i kronik─Ö Alga Angonima** opisuj─ůc─ů nasz kraj.

* akcja gry zaczyna si─Ö w roku 1090, zak┼éadam wi─Öc, ┼╝e wcze┼Ťniejsze wydarzenia mog┼éy by─ç identico jak w rzeczywisto┼Ťci.

** Gall Anonim pisał za Bolesława Krzywoustego, a więc trzeba było zmienić Razz

Polska go┼Ťcinno┼Ť─ç? Oczywi┼Ťcie. Sp├│jrz nawet do Zemsty - Fredro, nie ukrywajmy, nie by┼é wielkim patriot─ů. Oczywi┼Ťcie mo┼╝emy porozmawia─ç r├│wnie┼╝ o Niemcach - temat├│w nie brakuje. Wiem! O ┼╝yciu rodzinnym - ni┼╝u demograficznym czy historii? Np. ┼Ťlub jednej Norwe┼╝ki z szefem warszawskiego SS to rewelacyjny temat. Na pewno znasz t─Ö histori─Ö - wszak geschichte tego narodu znasz lepiej od ca┼éego forum, nie?

PS Jako, ┼╝e jeste┼Ťmy na polskim forum, pisz zgodnie ze sk┼éadni─ů, ok?
Dracus

Odpowiedz z cytatem
Kielich├│w mamy wystarczaj─ůco, a tych z Polski tym bardziej nam nie potrzeba.

Srry za off-topica... ale naprawd─Ö Crux zaczynasz sie robi─ç pyskaty. Dyscypliny dziecko, a jak nie to dzwonimy po Super Nianie i dobra.

Crux napisa│:
PS Jako, ┼╝e jeste┼Ťmy na polskim forum, pisz zgodnie ze sk┼éadni─ů, ok?

Grozisz mi? Tak Ci pozycja moda "musk" zatru┼éa? Brak s┼é├│w... je┼Ťli masz zamiar odpowiedzie─ç na tego posta to na GG (6326935), gdy┼╝ nie chce za┼Ťmieca─ç forum nasz─ů k┼é├│tni─ů.
Crux

Odpowiedz z cytatem
Skoro mistrz Zakonu go nie chce, przekażę go Papieżowi, by sfinansował koszty misji. Nie mniej jednak księgę wysyłam.

____
Pyskaty? Po prostu pokazuj─Ö ci, ┼╝e je┼Ťli komu┼Ť "musk" wy┼╝ar┼éo, to Tobie - wielkim uwielbieniem do narodu niemieckiego, kt├│rym obnosisz si─Ö jak biskup pozycj─ů w ┼Ťredniowieczu na odpu┼Ťcie Razz (jakie ┼éadne por├│wnanie). Myslisz, ┼╝e Niemcy s─ů bogate- ju┼╝ t┼éumacz─Ö dlaczego. Po IIW┼Ü Niemcy by┼éyby jednym wielkim pobojowiskiem, ale sytuacja geopolityczna sprawi┼éa, ┼╝e RFN by┼é ┼Ťwietnym miejscem dla Zachodu, by kontrolowa─ç czerwonych. ┼╗o┼énierze blisko, to dojd─ů, ICBM-y p├│jd─ů (to ju┼╝ potem) niemal┼╝e metod─ů p┼éaskiego ataku - super. Plan Marshalla wszystko zmieni┼é. A Polska - bracia Sowieci n├│┼╝k─ů tupn─Öli i koniec. Dalej - dlaczego Polacy nie lubi─ů Niemc├│w? To akurat oczywiste. Tak w wielkim skr├│cie - na pocz─ůtku najechali na nas, ale dostali w 962 roku po g┼éowie, to si─Ö odczepili. Za Bolka Chrobrego bili┼Ťmy si─Ö - on zacz─ů┼é, ok. P├│┼║niej by┼éy najazdy, blablabla, a┼╝ Konrad I Mazowiecki zrobi┼é g┼éupot─Ö i wezwa┼é (ukochanych!) Krzy┼╝ak├│w. P├│┼║niej by┼éa Wielka Wojna, Wojna g┼éodowa (1414-18 bodaj┼╝e), trzynastoletnia. Po najazdach Szwed├│w zwolnili┼Ťmy Prusy Ksi─ů┼╝─Öce z wasalstwa, to nied┼éugo potem my si─Ö stali┼Ťmy wasalem Razz (a w┼éa┼Ťciwie inkorporowano nas z Austriakami - takimi innymi Niemcami i Rosj─ů). I i II W┼Ü... To taki wielki skr├│t.
Jedyne, co w tej chwili przychodzi mi do g┼éowy, co nam Niemcy pomogli zrobi─ç, to zabi─ç Przemys┼éa II. Ale to nawiasem m├│wi─ůc, bo jeszcze kto┼Ť na historii wyskoczy, ┼╝e ┼üokietek by┼é wsp├│┼éodpowiedzialny za jego ┼Ťmier─ç (bo to prawda) i pa┼é─Ö dostanie od psorki.

____
A je┼Ťli kto┼Ť ma decydowa─ç, czy nadaj─Ö si─Ö na moda to Odyn i moderatorzy - uznaj─ů, ┼╝e si─Ö rzuci┼éo mi na m├│zg, to temacik w Knajpie, decyzja i wsio jasne. Je┼Ťli tak jest faktycznie - nie b─Öd─Ö protestowa┼é, bo mo┼╝e tak jest, a dobro wsp├│lne rzecz wa┼╝na. Tyle w tym temacie.
Czes

Do│▒czy│: 29 Gru 2005
Sk▒d: Z Mediolanu
Odpowiedz z cytatem
Dracus, o ile Crux ma sk┼éonno┼Ť─ç do przesadzania to ty ju┼╝ z tym podkre┼Ťlaniem wsz─Ödzie (forum, shoutbox, pewnie i GG) jaka to Polska i Polacy BE a Niemcy "GUT" totalnie przeginasz. Mi si─Ö ju┼╝ od tych twoich wypowiedzi rzyga─ç chce wi─Öc zanim takie co┼Ť napiszesz to ugry┼║ si─Ö w j─Özyk albo nie dziw si─Ö p├│┼║niej, ┼╝e komu┼Ť si─Ö to nie podoba.

Co do tej "gro┼║by" Cruxa... ja to raczej odczyta┼éem jako docinek/z┼éo┼Ťliwo┼Ť─ç no ale...
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Odyn
Admin

Sk▒d: 53┬░42'N, 20┬░58'E
Odpowiedz z cytatem
Dracus, powinienem być bezstronny, ale w tej sytuacji nie potrafię. Mnie też strasznie wkurza twoje zachowanie i ogłaszanie wszędzie gdzie tylko możliwe twojego uwielbienia Niemiec... I jestem pełen podziwu dla Crux'a, że tak pięknie i kulturalnie potrafi się odgryźć.
Twoje zdanie ka┼╝dy ju┼╝ zna, wi─Öc opanuj si─Ö. Bo kiedy┼Ť m├│j "musk" mo┼╝e zosta─ç przeci─ů┼╝ony i swoj─ů nienawi┼Ť─ç do kraju niemieckiego przelej─Ö na ciebie...

Byłbym zapomniał - </offtopic>
Pakty, sojusze...
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 36 z 36  

Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi