Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Tworzenie stron internetowych
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Mam pytanie do tych co mają własne stronki lub wiedzą jak i czym sie takowe tworzy.Chciałbym sie dowiedzieć właśnie czym jak itp. Very Happy
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
Na chodzę dopiero 3 tygodnie na szkolny kurs HTML, więc za wiele ci nie powiem. Całość opiera się na jednej rzeczy:
<znacznik>
Tekst
</znacznik>

np. tekst pogrubiony: <b>Jakiś pogrubiony tekst</b>.

Skorzystaj też z www.kurshtml.boo.pl i trochę popróbuj. Moge ci też polecić EdHTML 5.0.

Jeśli nie chcesz się uczyć HTMLa, to możesz zrobić stronę w Microsoft Frontpage (na podobnych zasadach, co w Wordzie), aczkolwiek ja próbowałem i strony takie wyszły mi dość kiepsko.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Sławko

Odpowiedz z cytatem
Ja także próbowałe robuic stronki za pomoą znaczników ale były marne. Zna może ktoś jakiś program który zamist znaczników wstawiałby tekst/obrazki takie jak się je widzi na stronie?
Salki

Odpowiedz z cytatem
Istnieją programy służące do tworzena stron internetowych bez znajomości kodu HTML, PHP, JavaScript itp. , ale by stworzyć pożądną stronę internetową konieczna jest znajomość przynajmniej HTML i to w stopniu średnio-zaawansowanym.Warto nabyć jakąć książkę, lubzapisać się na jakiś kurs, ostatecznie można skożystać ze strony podanej przez Maciusia.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
Sławko napisał:
Ja także próbowałe robuic stronki za pomoą znaczników ale były marne. Zna może ktoś jakiś program który zamist znaczników wstawiałby tekst/obrazki takie jak się je widzi na stronie?

Jak mówiłem, spróbuj we Frontpage'u.
Warlike

Odpowiedz z cytatem
A takie lepsze programy do robienia stron internetowych?
Odyn
Admin

Odpowiedz z cytatem
NIE UĹťYWAJCIE FRONTPAGE!
Już kiedyś o tym pisałem. Programy, które tworzą strony internetowe odrazu w trybie graficznym są do niczego... Takie strony internetowe mają mnóstwo niepotrzebnego kodu i w razie potrzeby ciężko cokolwiek zmienić bo program strasznie miesza znaczniki.

Jeśli chcesz zrobić coś przynajmniej dobrego to musisz poczytać kurs HTML. Innej rady nie ma.

A do tworzenia polecam Zajączka (jeśli jesteś początkujący) i Pajączka (jeśli jesteś już bardziej wtajemniczony).
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Dzieki Odyn jak od Ciebie taka rada to na pewno dobra.W końcu masz swoja stronke Very Happy
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Odyn napisał:
A do tworzenia polecam Zajączka (jeśli jesteś początkujący) i Pajączka (jeśli jesteś już bardziej wtajemniczony).

Tutaj do końca się nie zgodzę Razz
Pajączek daje masę funkcji, barów do tworzenia stron "bez pisania kodu" czyli wybierasz z menu funkcje i on Ci wypisuje.
Zajączek natomiast (używam go i jestem bardz, bardzo zadowolony) daje nam interfrejs przyjaznego dla użytkownika, także bardzo polecam.
FrontPage jest edytorem WYSIWYG czyli piszesz to co otrzymasz (czy jakoś tak Razz). Absolutnie nie polecam takich edytorów chyba, że ktoś chce skończyć webmastering na jednej stronce na 6 z informatyki Wink
Król Maciuś I

Odpowiedz z cytatem
daniel22 napisał:
Odyn napisał:

Tutaj do końca się nie zgodzę Razz
Pajączek daje masę funkcji, barów do tworzenia stron "bez pisania kodu" czyli wybierasz z menu funkcje i on Ci wypisuje.
Zajączek natomiast (używam go i jestem bardz, bardzo zadowolony) daje nam interfrejs przyjaznego dla użytkownika, także bardzo polecam.
FrontPage jest edytorem WYSIWYG czyli piszesz to co otrzymasz (czy jakoś tak Razz). Absolutnie nie polecam takich edytorów chyba, że ktoś chce skończyć webmastering na jednej stronce na 6 z informatyki Wink

Cóż, ja skończyłem Smile . Potem próbowałem taką stronkę wrzucić do internetu - nie wyszło mi. Potem zrobiłem w domu inną stronę we Frontpage'u, chciałem wysłać - też nie wyszło. Więc zapisałem się na szkolny kurs HTML.
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Teraz czytam "Kurs HTML dla zielonych" Very Happy .Mam zamiar ściągnąć Zajączka bo jest bezpłatny.
Odyn
Admin

Odpowiedz z cytatem
daniel22 napisał:

Ale to już co inngo niż FrontPage... Pajączek nie tworzy całej strony, a jedynie może dodawać elementy. Jednak już nasza w tym głowa, aby te wygenerowane elementy zostały poprawnie wyświetlone.
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Heh zacząłem robić stronę i od razu problemy... Wszystko ładnie pięknie bez najmniejszego błędu ( sprawdzałem wiele razy) wchodzę i nie widać obrazka chociaż jest czerwony krzyżyk i napis alternatywny. Może ktoś wie dlaczego tak się dzieje?
P.S Używam PSPad, bo mam problemy techniczne z Zajączkiem.
Lord Marori

Odpowiedz z cytatem
Też się uczę HTML'u i jakoś mi dobrze idzie, ale chwilową teraz przerwe mam Razz. teraz muszę zdobyc Photoshop 7 i będzie git Very Happy.
A jeżeli będe używał WYSIYG Web Builder, to jest leprze od FrontPage, czy to jest to samo Razz ?

PS: teĹź koĹźystam z strony www.kurshtml.boo.pl
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIMMSN Messenger
Odyn
Admin

Odpowiedz z cytatem
Marori, bez różnicy czy użyjesz Front Page czy innego edytora graficznego to twoja stronka będzie i tak bardzo słaba... Nie warto nawet próbować. Naucz się dobrze HTML'a i stwórz stronkę z jakiegoś szablonu (jest ich mnóstwo w internecie). Będzie to na pewnno lepsze rozwiązanie.
Tworzenie stron internetowych