Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Crux

Do│▒czy│: 18 Gru 2005
Sk▒d: Radom (51┬░24' N 21┬░10' E)
Odpowiedz z cytatem
Kr├│l Polski pragnie zaoferowac pakt handlowy nast─Öpuj─ůcym krajom:
- Państwo Papieskie,
- Mediolan,
-Hiszpania,
- Francja,
- Anglia,
- Bizancjum.

Sorki za mas├│wk─Ö, ale spiesz─Ö si─Ö Razz
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIM
Kroniki

Do│▒czy│: 30 Maj 2007
Sk▒d: Jastrz─Öbie Zdr├│j
Odpowiedz z cytatem
Wys┼éannik z Anglii dociera do kr├│la Polski z wiadomo┼Ťci─ů:
"Nar├│d Angielski zgadza si─Ö na pakt handlowy z Polsk─ů i ma nadziej─Ö na polepszone stosunki mi─Ödzy-narodowe, jak i na sprawniej dzia┼éaj─ůcy handel pomi─Ödzy Wyspami Brytyjskimi, a Europ─ů.
Kr├│l Anglii:

Wilhelm II."
Ardeth

Do│▒czy│: 29 Kwi 2006
Sk▒d: Tychy
Odpowiedz z cytatem
List do Kr├│la Polski

Ja, Juan Farnese II z wielk─ů rado┼Ťci─ů przyjmuj─Ö ofert─Ö paktu handlowego z tak odleg┼éego kraju. Ufam i┼╝ przyniesie ona korzy┼Ťci obu pa┼ästwom

Podpisano Juan Farnese II, Kr├│l Hiszpanii

List natychmiast zosta┼é przekazany w r─Öce jednego z pos┼éa┼äc├│w, by ruszy┼é z nim do Kr├│lestwa Polskiego. To odleg┼éy kraj, ale za pewne bogaty i licz─ůcy si─Ö na odleg┼éym wschodzie Europy.
Mateusz(Bordinio)

Sk▒d: z Bordeaux
Odpowiedz z cytatem
List do Kr├│la Polski

Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e Kr├│l Polski chce podpisa─ç pakt handlowy z Francj─ů. Ta umowa handlowa pomo┼╝e w szybszym stopniu poprawi─ç sytuacj─Ö w kraju. Mam nadziej─Ö, ┼╝e nasze stosunki wkr├│tce przynios─ů nam sojusz.

Namiestnik Bordo de Rox

Koronacja!
Pos┼éa┼äcy wyruszyli na swych koniach do wszystkich kraj├│w Europy! W 1072 A.D. 20 czerwca, odb─Ödzie si─Ö koronacja w Reims, zas┼éu┼╝onego i wspania┼éego namiestnika Bordo de Rox'a. Ka┼╝dy w┼éadca jest zaproszony. [...]licz─Ö na wszystkich w┼éadc├│w, jednak je┼╝eli sprawy zatrzymaj─ů kogo┼Ť w kraju, zrozumiem...[...]
po koronacji oczywi┼Ťcie musi odby─ç si─Ö uczta, zabawa [ w tym popisy cyrkowc├│w etc. ;p]
Siwy

Do│▒czy│: 23 Lip 2007
Sk▒d: Nowogr├│d Bobrza┼äski (lubskie)
Odpowiedz z cytatem
List do Namiestnika Bordo de Rox

Dzi─Ökuj─Ö za zaproszenie, z pewno┼Ťci─ů przyjad─Ö na t─Ö wspania┼éa uroczysto┼Ť─ç.

Bartal II
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Warlike

Do│▒czy│: 19 Cze 2006
Sk▒d: 49┬░ 40' N 21┬░ 10' E
Odpowiedz z cytatem
[Nie┼Ťcis┼éo┼Ť─ç - Cesarz Roman IV jest w niewoli - rz─ůdy sprawuje obecnie Bazyli III]

Przyj─ůwszy mocno zm─Öczonego pos┼éa┼äca z Kr├│lestwa Francji, Bazyli III nie m├│g┼é po┼Ťwi─Öci─ç mu wiele czasu, gdy┼╝ wkr├│tce musia┼é przekroczy─ç Bosfor, by zd─ů┼╝a─ç do Su┼étanatu Roma┼äskiego, aby tam walczy─ç z nawa┼é─ů tureck─ů. Na pytanie postawione przez kr├│la Francji odpowiedzia┼é lakonicznie: Nie przyb─Öd─Ö. Wyruszam do Su┼étanatu i nie ma ┼╝adnej mo┼╝liwo┼Ťci wyprawy na koronacj─Ö. Cyryl Matogenes, m├│j m┼éody skryba pojedzie z Tob─ů, a tam spisze to co widzia┼é i powr├│ci do Konstantynopola. Pozdr├│w swego Pana ode mnie. Francuski pos┼éaniec wraz z Cyrylem ruszyli do Reims.
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
List do Kr├│la Hiszpanii
By┼ébym bardzo zadowolony, gdyby┼Ť Ty kr├│lu Hiszpanii podpisa┼é z Francj─ů pakt handlowy oraz militarny. Na pewno sojusz ten przyni├│s┼éby nam wiele korzy┼Ťci, szczeg├│lnie ┼╝e nie znamy zamiar├│w Arab├│w znajduj─ůcych si─Ö na P┼éw. Iberysjkim....

z powa┼╝aniem Namiestnik Bordo de Rox

List do ksi─Öcia Arrisa Cathimona
Chcia┼ébym podpisa─ç pakt militarny z Twym zacnym krajem. My┼Ťl─Ö, ┼╝e nasza wsp├│┼épraca mo┼╝e tylko pom├│c nam obydw├│m jak i zawi─ůza─ç przyja┼║┼ä mi─Ödzy naszymi mieszka┼äcami. Umowa handlowa jest te┼╝ mile widziana. Dzi─Öki niej, dwie strony na nim zyskaj─ů.

z powa┼╝aniem Namiestnik Bordo de Rox
Ardeth

Do│▒czy│: 29 Kwi 2006
Sk▒d: Tychy
Odpowiedz z cytatem
Odzew Kr├│la Hiszpanii do Bordo de Rox

Mi┼éo mi s┼éysze─ç tak─ů propozycj─Ö z twych ust. Jestem bardzo zadowolony z propozycji i z ch─Öci─ů j─ů przyjmuj─Ö. Dosz┼éy mnie r├│wnie┼╝ wie┼Ťci o koronacji, dzi─Ökuj─Ö za zaproszenie i obiecuj─Ö ┼╝e przyb─Öd─Ö.

podpisano Juan Farnese II
Dracus

Do│▒czy│: 23 Gru 2006
Odpowiedz z cytatem
List do krola Francji.

Drogi przyjacielu! Pragne z wami zawrzec pakthandlowy, by zyski obu stron sie powiekszyly. Dodatkowo, proponuje polaczyc nasze sily poprzez sojusz zawierajacy pomoc militarna. Razem jestesmy w stanie dokonac wielkich rzeczy!
Mateusz(Bordinio)

Odpowiedz z cytatem
[Nie┼Ťcis┼éo┼Ť─ç: jestem na razie namiestnikiem a nie kr├│lem ;p]

Odzew do Cesarza Niemieckiego
Z wielk─ů rado┼Ťci─ů przyjmuj─Ö wie┼Ť─ç o pokojowych zamierzeniach Cesarstwa Niemieckiego wobec Francji. Bardzo ch─Ötnie przystan─Ö na umowy militarne oraz handlowe. Wierz─Ö i┼╝ umowa militarna pomo┼╝e utrzyma─ç pok├│j w Europie.
Czes

Do│▒czy│: 29 Gru 2005
Sk▒d: Z Mediolanu
Odpowiedz z cytatem
Odpowied┼║ dla Kr├│la Polskiego:

Ksi─Östwo Mediolanu bez zastrze┼╝e┼ä przyjmuje propozycj─Ö paktu handlowego. Wyra┼╝amy tak┼╝e nadziej─Ö i┼╝ umowa ta stanie si─Ö podstaw─ů do dalsze owocnej wsp├│┼épracy.

Odpowied┼║ dla Namiestnika Francji:

Mediolan nie chce podpisywa─ç nie przemy┼Ťlanych zobowi─ůza┼ä militarnych dlatego na ten moment nie zgadza si─Ö na tego rodzaju pakt. Jednak┼╝e z ch─Öci─ů podpisze zaproponowany pakt handlowy, kt├│ry b─Ödzie pierwszym krokiem w celu nawi─ůzania pozytywnych kontakt├│w dyplomatycznych.

Ja, Ksi─ů┼╝─Ö Arris Cathimon - w┼éadca wyzwolonego Ksi─Östwa Mediolanu doceniam zaproszenie na koronacj─Ö jednak┼╝e z ubolewaniem musz─Ö uprzedzi─ç i┼╝ moja obecno┼Ť─ç mo┼╝e nie by─ç mo┼╝liwa. Powierzono mi w opiek─Ö ludno┼Ť─ç Mediolanu i stawiam j─ů jako sw├│j priorytet. Jednak┼╝e je┼Ťli nie b─Ödzie nie cierpi─ůcych zw┼éoki spraw z pewno┼Ťci─ů odwiedz─Ö Reims wraz z moj─ů ┼Ťwit─ů.

Oba listy podpisane s─ů przez Ksi─Öcia Mediolanu oraz oznaczone jego piecz─Öci─ů.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Rozdział 1 [1071 rok]
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 5 z 5  

Odpowiedz do tematu