Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona Główna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Czas wymienić monitor
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Po 6 latach eksploatacji, stary już i nieźle pokiereszowany monitor jest już nieźle popsuty. Zwężył się już nawet po bokach jakieś 6 centymetrów (!).
No i stało się. Trzeba go w końcu wymienić na coś nowocześniejszego (oczywiście ten stary to stylowy grubasek Wink ).

Mi osobiście wisi jaki ten monitor jest - działa i to mi wystarczy - przy komputerze siedzę bardzo krótko, nie gram w nic, nawet jakbym grał to pewnie byłyby to Heroes'y III albo Settlers III, czy coś w tym rodzaju, czyli - nie mające większych wymagań. Rodzince mojej bardziej na tym zależy, ale dobra, przejdźmy do rzeczy.

Przyznam, nie mam zielonego pojęcia na tematy informatyczne związane z tymi wszystkimi parametrami, czasem reakcji, kontrast itp. Nie mam zamiaru w tym maczać palców, bo w ogóle mnie to nie interesuje. Oczywiście pasuje kupić nowego, nieużywanego LCD'ka. Może ktoś ma na tyle dużą wiedzę w tym temacie, by móc mi pomóc w wyborze, zasugerować jeden lub kilka monitorów, lub serię, czy markę. Przekątna myślę, że powinna znaleźć się w granicach 17-19 cali (nie większy), a maksymalny próg cenowy ustaliłbym na linii ok. 700-800 złotych (najlepiej jednak mniej Razz ).

Na reszcie po prostu się nie znam, więc nic więcej nie mogę powiedzieć. Niepotrzebne jakieś niestworzone dodatki, bajery, bardzo ważne, by nie był awaryjny, bo nie mam zamiaru dopłacać ciągle do jakiegoś szajsu.

Jakieś propozycje? Smile
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćAdres AIM
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Hmm... Myślę, że coś takiego powinno być ok:

http://sklep.henwar.pl/index.php?s=prodd&i=39020

Jakbyś chciał jeszcze trochę dołożyć to można by coś takiego.

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=22937

Nie wiem jaki CRT masz, ale przesiadka na LCD może być bolesna ze względu na kąty widzenia, kolory no i właściwie konieczność używania natywnej roździałki.
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Hmm, chcesz panoramę czy niepanoramę ??

Malcolm - Nie przesadzaj, tydzień i da się przyzwyczaić Razz..
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autoraAdres AIM
Ardeth

Odpowiedz z cytatem
Ja bym polecał coś w ten deseń.

http://www.agito.pl/19/samsung_19_lcd_sm_931bw.351.37893.html

http://www.lcd4you.pl/monitor/asus_VW_198_S.php

Chyba że możesz dołożyć to drugi link Malcolma jest całkiem niezły choć ma spory czas reakcji. Tak czy siak musisz patrzeć na czas reakcji matrycy, kontrast, kąt widzenia i rozmiar matrycy (najlepiej 4:3).
Warlike

Odpowiedz z cytatem
Panzer napisał:
Hmm, chcesz panoramę czy niepanoramę ??

Malcolm - Nie przesadzaj, tydzień i da się przyzwyczaić Razz..

Najlepiej nie panorama...
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Nigdy nie patrzcie na czasy reakcji Wink.
Ardeth

Odpowiedz z cytatem
A co lubisz jak koleś się w biegu rozmazuje? Tak ten niezapomniany efekt smużenia podczas przemieszczania się obiektów na ekranie.
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Ardeth napisał:
A co lubisz jak koleś się w biegu rozmazuje? Tak ten niezapomniany efekt smużenia podczas przemieszczania się obiektów na ekranie.

Ale dane podawane przez producenta nie mają absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością - monitorki 2 ms mają po 12-14... Poza tym zwróć uwagę na to, że lepsze technologie - MVA, PVA, IPS itp. mają wyższe czasy reakcji, a obraz i tak jest znacznie lepszy.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Bierz ten niemieckiego szrota, czyli Belinee Razz... A najlepiej kopsnij się do jakiegoś MM czy innego z elektroniką i wybierz ten który Ci się najlepiej podoba.
Ardeth

Odpowiedz z cytatem
Może nie mają, a może i mają. Jednak jeśli widzę 2ms to na pewno nie zaniżyli z 20, a przy 5ms to już możliwe. A jeśli nałoży nam się na to Input lag, którego nigdzie nikt nie podaje to mamy niezły kogel-mogel.

P.S. A jeśli zaniżają czas reakcji - co jest wiadome - to czemu nie zmienialiby innych danych technicznych. W końcu wiele z nich jest trudnych do sprawdzenia tak jak i czas reakcji.
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Ardeth napisał:
Może nie mają, a może i mają. Jednak jeśli widzę 2ms to na pewno nie zaniżyli z 20, a przy 5ms to już możliwe.
(...)

P.S. A jeśli zaniżają czas reakcji - co jest wiadome - to czemu nie zmienialiby innych danych technicznych. W końcu wiele z nich jest trudnych do sprawdzenia tak jak i czas reakcji.

1. Optymista... Ja wolę jak podają 8 ms niż 2 ms, dla mnie taki monitor jest pewniejszy.

2. Wszystko jest zmienione, ale czas reakcji najbardziej dlatego, że najwięcej osób zwraca na niego uwagę i można "uczciwie oszukiwać" podając czas reakcji w innych warunkach niż standardowo się to robi.
William

Odpowiedz z cytatem
www.komputronik.pl
www.tryton.pl
Polecam Ci te strony bo są tam bardzo dobre (także nowe) rzeczy i tanie.
PS:MĂłj monitorek ma 7.5 i jeszcze sie trzyma :} a nazwa jego firmy to SyncMaster 755dfx(SAMSUNG) :]
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Czas wymienić monitor