Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
zasilacz
Zapytaj

Do│▒czy│: 02 Sty 2008
Odpowiedz z cytatem
Czy zasilacz 230V wytrzyma taki sprz─Öt ?

Athlon 64 2800+ Gigabyte ( Nazwa kodowa Newcastle S754 )

1,5gb ram ( 2 razy Kingston K PC3200 (200 MHz) i Good ram 1gb PC3200 GR400D64L3/1G )
Radeon 9550 kręcony do 470/2xx( tutaj nie pamiętam ile było Wink ASUS 256mb ram
Wentylator na procku Procesor 3013 RPM

Temperatury
Procesor 32 ┬░C (90 ┬░F)
Seagate ST380817AS 31 ┬░C (88 ┬░F)

Płyta główna Gigabyte GA-K8NS

Typ czujnika : ITE IT8712F (ISA 290h)
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Re: zasilacz 230V
Malcolm

Do│▒czy│: 19 Gru 2005
Sk▒d: Pozna┼ä
Odpowiedz z cytatem
Zapytaj napisa│:
Czy zasilacz 230V wytrzyma taki sprz─Öt ?

Athlon 64 2800+ Gigabyte ( Nazwa kodowa Newcastle S754 )

1,5gb ram ( 2 razy Kingston K PC3200 (200 MHz) i Good ram 1gb PC3200 GR400D64L3/1G )
Radeon 9550 kręcony do 470/2xx( tutaj nie pamiętam ile było Wink ASUS 256mb ram
Wentylator na procku Procesor 3013 RPM

Temperatury
Procesor 32 ┬░C (90 ┬░F)
Seagate ST380817AS 31 ┬░C (88 ┬░F)

Płyta główna Gigabyte GA-K8NS

Typ czujnika : ITE IT8712F (ISA 290h)

230V? A sk─ůd we┼║miesz inne napi─Öcie? Very Happy

Podejrzewam, ┼╝e chodzi ci o 230W. Raczej zbyt d┼éugo nie wytrzyma... Napewno jakie┼Ť badziewie, a tu procek A64 jeszcze w 130 nm...
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Panzer

Do│▒czy│: 20 Lip 2006
Sk▒d: Be┼échat├│w
Odpowiedz z cytatem
Jak─ů moc ma zasilacz, bo w Voltach wyra┼╝amy napi─Öcie, a moc w Watach ...

No i podaj mark─Ö, gdy┼╝ to jest b. wa┼╝ne, s─ů b. dobrzy producenci, i s─ů jakie┼Ť No Name wytwarzaj─ůcy ┼Ťmieci (wyj─ůtkiem jest tu Codegen Technology, kiedy┼Ť jedna z najbardziej popularnych marek w Polsce, ale i tak jest ┼Ťmieciem).

Kup sobie zasilacz jaki┼Ť 300W (styknie), jak─ů┼Ť Delt─Ö, a jak masz wi─Öcej kasy to Fortrona, Modecoma (nie Feela), Seasonica HuntKeya, Chiefteca itd., a jak masz szcz─Ö┼Ťcie to upolujesz Tagana U01 Razz... Co prawda le┼╝aki magazynowe, albo u┼╝ywki (chocia┼╝ mo┼╝na r├│wnie┼╝ kupi─ç n├│weczk─Ö z du┼╝─ů gwar─ů), ale i tak 1000000000000x lepsze od ┼Ťmieci z kilkoma kawa┼ékami drutu, zamiast porz─ůdnego sprz─Ötu.
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Panzer napisa│:

No i podaj mark─Ö, gdy┼╝ to jest b. wa┼╝ne, s─ů b. dobrzy producenci, i s─ů jakie┼Ť No Name wytwarzaj─ůcy ┼Ťmieci (wyj─ůtkiem jest tu Codegen Technology, kiedy┼Ť jedna z najbardziej popularnych marek w Polsce, ale i tak jest ┼Ťmieciem).

Taa... każesz mu sprawdzić markę zasilacza.... tak jakby były dobre zasiłki 230 W Very Happy.

A i proc ma TDP 89 W, czyli zostaje nam 141. Kilkadziesi─ůt poch┼éonie karta, troszk─Ö zu┼╝yje p┼éyta i ram. No i oczywi┼Ťcie nap─Ödy i dysk twardy. Nie wiadomo na jakich napi─Öciach ile W ma ten zasilacz, ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e zasilanie proca idzie z 12V, a karta z 5V(AGP), ramy pewnie z 3,3V. Zasi┼éka pewnie ma wszystko wewalone w lini─Ö 5V.

Zdecydowanie zbyt słaby zasilacz!

Co┼Ť takiego powinno stykn─ů─ç:
http://allegro.pl/item359746814__nowiutka_delta_dps_350pb_2c_gwar_fv_.html

Trudno mi jednak uwierzy─ç w zapewnienia o ciszy Wink.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
230W nie starczy, o tym wiem, ale 300W ju┼╝ tak...

Delta nie jest cicha, ale je┼Ťli chodzi Ci o cisz─Ö...
http://allegro.pl/item359210093_seasonic_400w_od_ss_wroclaw.html

A je┼Ťli nie to we┼║ Delt─Ö Razz...

Albo go...

http://allegro.pl/item357804872_zasilacz_fortron_300w_noise_killer_sata_pci_e_.html

Walcz !!

http://allegro.pl/item357782748_tagan_tg380_u01_380_w_bcm_bcm_bcm.html
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Ten Seasonic ┼Ťmierdzi!

Forton cichy nie jest... I ma za du┼╝o na 12V jak na takiego starego kompa.

Odno┼Ťnie Tagana: Wiesz... kumpel kupi┼é za pi─Ödziesi─ůt-par─Ö z┼é BeQuieta DarkPower'a bez kabli a BQ wys┼éa┼é mu je za darmo Very Happy.
Zapytaj

Do│▒czy│: 02 Sty 2008
Odpowiedz z cytatem
No c├│┼╝, zasliacz 300W mam jeszcze z drugiego kompa, nic nie zamierzam kupowa do tego komputera, gdy┼╝ kupuje nowy.
Jutro podam config dokładny tego 300W.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Podaj mark─Ö tego zasilacza i zmie┼ä tytu┼é, bo nie ma czego┼Ť takiego jak komputerowy zasilacz 230V, gdy┼╝ gdyby mia┼éby zasila─ç komputer pr─ůdem z gniazdka (bez przetworzenia na pr─ůd sta┼éy) to komputer by si─Ö uszkodzi┼é (czyt. usma┼╝y┼é), dopiero po zamianie z pr─ůdu przemiennego na sta┼éy mo┼╝na zasila─ç komputer. Oczywi┼Ťcie s─ů modele, kt├│re gorzej to robi─ů, albo i lepiej. "Gorzej" oznacza wahania napi─Ö─ç powy┼╝ej normy, brak zabezpiecze┼ä (albo niska ich jako┼Ť─ç), niska jako┼Ť─ç wykonania, ha┼éas, wy┼╝sze rachunki za pr─ůd, niekt├│re z podanych powod├│w mog─ů spowodowa─ç niestabiln─ů prac─Ö i uszkodzenie komputera. S─ů to najcz─Ö┼Ťciej zasilacze firm No Name, oszcz─Ödzaj─ůcych przy produkcji przy wszystkim co si─Ö da, co potem skutkuje szitem na rynku. Mog─ů podzia┼éa─ç 5 lat, a mog─ů si─Ö spali─ç po 2 tygodniach a nawet kr├│cej. To loteria, a my┼Ťl─Ö ┼╝e nawet ciut starego sprz─Ötu nie warto ryzykowa─ç, a co dopiero sprz─Öt za kilka tysi─Öcy z┼éotych. Lepsze oznacza bezpiecze┼ästwo i spokojny sen o kompa. S─ů co prawda uszkodzenia zasilaczy, ale ┼╝aden porz─ůdny zasilacz nie spali kompa (zak┼éadaj─ůc ┼╝e u┼╝ytkownik nie jest debilem), tu zabezpieczenia dzia┼éaj─ů. Je┼Ťli zasilacz danej marki pochodzi z takich fabryk jak Andyson, Delta Electronics, Enermax, Etasis, FSP Group, HuntKey Seasonic, Sirtec, Topower to jest good. Ja wola┼éem nie ┼╝a┼éowa─ç i kupi┼éem Fortrona do starego kompa (teraz siedzi w nowym, zamieni┼éem go z szajskim iBoxem, bo Forti si─Ö nudzi┼é Razz...), po stracie Codiego, co prawda dro┼╝ej ni┼╝ jakiego┼Ť No Name, ale my┼Ťl─Ö ┼╝e warto by┼éo. Kiedy┼Ť kolega chwali┼é si─Ö swoim Logic'em, ┼╝e jest super bo ma w┼é─ůcznik itd., waga pi├│rkowa, przyszed┼é do mnie i pokaza┼éem co to jest prawdziwy zasilacz Cool . Dobra, daj─Ö foty produkt├│w zasilaczopodobnych - Tracera/Megabajta (wi─Öcej nie ma sensu) i prawdziwych zasilaczu - Tagana/Hipera/Seasonica/Zalmana/Chiefteca (pod ka┼╝dym obrazkiem znajduje si─Ö podpis zasilacza) .

Tracer

Megabajt

Tagan

Hiper

Seasonic

Zalman

Chieftec

@Malcolm

Hmm, dlaczego ??

Potrafi by─ç cichy, no chyba ┼╝e masz super wyciszonego kompa, wtedy potrafi da─ç zna─ç, albo jak jeste┼Ť blisko na troch─Ö go s┼éycha─ç, ale jest g┼é. zag┼éuszany. Ale i tak o wiele cichszy od iBoxa Razz... No i zasila┼é mojego starego (jest starszy od tego co ma Zapytaj), dobrze, jest nowszy od tamtego, og├│lnie jestem z niego zadowolony. Ale nied┼éugo b─Öd─Ö potrzebowa┼é czego┼Ť mocniejszego i cichszego.

Eeee, co ma piernik do wiatraka, poza tym ┼╝e Tagana i BQ DarkPower P6 z tego co wiem robi Topower Razz...
Malcolm

Odpowiedz z cytatem
Panzer napisa│:

Hmm, dlaczego ??

Potrafi by─ç cichy, no chyba ┼╝e masz super wyciszonego kompa, wtedy potrafi da─ç zna─ç, albo jak jeste┼Ť blisko na troch─Ö go s┼éycha─ç, ale jest g┼é. zag┼éuszany. Ale i tak o wiele cichszy od iBoxa Razz... No i zasila┼é mojego starego (jest starszy od tego co ma Zapytaj), dobrze, jest nowszy od tamtego, og├│lnie jestem z niego zadowolony. Ale nied┼éugo b─Öd─Ö potrzebowa┼é czego┼Ť mocniejszego i cichszego.

Eeee, co ma piernik do wiatraka, poza tym ┼╝e Tagana i BQ DarkPower P6 z tego co wiem robi Topower Razz...

┼╣le wygl─ůda.

Bardzo cichy to on nie jest. No ale na pewno cichszy od jakich┼Ť no-name'├│w...

W zasadzie nic Wink. Ale ma odpinane kable a ten Tagan nie Very Happy.
Panzer

Odpowiedz z cytatem
Chyba dlatego ┼╝e to dosy─ç stara konstrukcja, poni┼╝ej normy ATX 2.0 .

M├│wi─Ö, super cichy nie jest, ale jak nie jest obci─ů┼╝ony to go tylko z bliska s┼éycha─ç.

Razz...
zasilacz
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu