Forum Forum hobbystyczne Stronghold Net Strona G│ˇwna
Forum hobbystyczne Stronghold Net
Odpowiedz do tematu
Podsumowanie kamienia milowego kampanii
daniel22

Do│▒czy│: 18 Gru 2005
Odpowiedz z cytatem
Nied┼éugo minie 15 tura naszej kampanii online. Pokusi┼éem si─Ö o zrobienie w chwili wolnej Rankingu podsumowuj─ůcego te 15 tur. Bra┼éem pod uwag─Ö nie tylko ranking 'Pot─Öga w...' lecz rownie┼╝ og├│lne dokonania naszych strateg├│w forumowych. Przedstawiam g┼é├│wne trzy miejsca :

1. Odyn (Hiszpania) - od pocz─ůtku istnienia swojego pa┼ästwa postawi┼é na gospodark─Ö i pr─Ö┼╝nie j─ů rozwija┼é. Zrobi┼é bardzo du┼╝o dla swego kraju. Mimo wielu problem├│w jego kraj jest jednym z najbogatszych i najlepiej rozwinietych kraj├│w The World Conquest.

2. Czes (Mediolan) - cho─ç nie by┼é z nami od pierwszej tury to jednak gdy do┼é─ůczy┼é, postawi┼é Mediolan na nogi. Skolonizowa┼é dwie wyspy, za┼éo┼╝y┼é kolonie na Bliskim Wschodzie. Podpisa┼é traktat z Antiochi─ů, nawraca┼é Antiochijczyk├│w. W ko┼äcu dotar┼é do Afryki jako jeden z pierwszych. A┼╝ otrzyma┼é korone Cesarsk─ů.

3. Volf (Szkocja) - jeden z najbardziej rozs─ůdnych w┼éadc├│w w Europie. Wszelkie swe decyzje podejmowa┼é ostro┼╝nie. Dzi─Öki temu wygoni┼é Anglik├│w z Brytanii, upora┼é si─Ö z poganami z Yorku. Rozpocz─ů┼é ich nawracanie. W ko┼äcu zaj─ů┼é ca┼é─ů Brytanie i wykupi┼é kolonie we Francji. W jego kraju ┼╝yje sie najlepiej dla ludzi zaraz po Hiszpanii.

Oto pierwsza trójka. Teraz czas na pozostałych dwóch tak zwanych 'zaraz za podium'.

4. Kacper (Polska) - cho─ç odszed┼é od nas w do┼Ť─ç chwalebnej chwili to do tego czasu Kr├│lestwo Polskie by┼éo pod wzgl─Ödem rozwini─Öcia zaraz za Hiszpani─ů. Kacper poszerzy┼é granice Polski, doskonale i rozwa┼╝nie prowadzi┼é polityk─Ö zagraniczn─ů.

5. Aurien (Egipt) - cho─ç by┼é ma┼éo aktywny w kampanii, to jednak wiele dla Egiptu zrobi┼é. Dzi─Öki niemu ten kraj arabski mia┼é jedn─ů z najwi─Ökszych armii w Europie! Jego oddzia┼éy mno┼╝y┼éy si─Ö w koszarach. Dzielnie broni┼é swych sojusznik├│w przed naje┼║d┼║cami i krucjatami.

Reszty nie bede ocenia┼é narazie. To jest ta wielka 5 naszej kampanii online. Reszcie albo si─Ö po prostu nie uda┼éo, albo mieli pecha, bo fakt przyzna─ç ┼╝e w ┼Ťredniowieczu szcz─Ö┼Ťcie r├│wnie by┼éo wa┼╝ne jak rozwaga, dlatego gratuluje i dzi─Ökuj─Ö wszystkim uczestnikom tej kampanii za dotychczasowe 15 a w zasadzie jeszcze 14 tur. Smile

Wybranie tej najlepszej pi─ůtki zaj─Ö┼éo mi naprawd─Ö wiele czasu, liczy┼éo si─Ö tu wszystko. Rozw├│j, rozwaga, armia, gospodarka, polityka zagraniczna, polityka wewn─ůtrz pa┼ästwowa. Smile
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠAdres AIM
Kr├│l Maciu┼Ť I

Do│▒czy│: 20 Sty 2006
Sk▒d: Z Konstantynopola, stolicy Cesarstwa
Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem takie rankingi s─ů bez sensu. Bo r├│┼╝ne pa┼ästwa mia┼éy r├│┼╝ne warunki. Polska mia┼éa dooko┼éa mn├│stwo buntownik├│w, wi─Öc to ┼╝aden wielki wyczyn nie jest. Kiedy ja do┼é─ůczy┼éem, dooko┼éa wszystko by┼éo zaj─Öte, wi─Öc ranking nie jest tu obiektywny. Na swojej drodze napotyka┼éem kolejne przeszkody: odej┼Ťcie Kacpra (rozpad stworzonego wielkimi si┼éami Sojuszu ┼Ürodkowoeuropejskiego), Dracusa (przez to przegra┼éem pod Smyrn─ů), potem jaki┼Ť kryzys z b┼éahego powodu (bo w Konstantynopolu jest za ma┼éo budynk├│w Razz), konflikt z papie┼╝em (bo papie si─Ö nie podoba, ┼╝e zapobiegam chaosowi w cesarstwie). Tak wi─Öc wg r├│┼╝nych kryteri├│w r├│┼╝ne pa┼ästwa mog─ů osi─ůga─ç r├│┼╝ne wyniki.

PS. A mo┼╝e zamiast jakich┼Ť ranking├│w wreszcie zaczniemy 15-t─ů tur─Ö?
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Czes

Do│▒czy│: 29 Gru 2005
Sk▒d: Z Mediolanu
Odpowiedz z cytatem
Ja te┼╝ mia┼éem ci─Ö┼╝ko bo mia┼éem bardzo ograniczony wyb├│r ┼Ťcie┼╝ki rozwoju (Europa by┼éa zaj─Öta, pozosta┼éo szuka─ç szcz─Ö┼Ťcia poza Europ─ů). A jako┼Ť si─Ö na 2 miejscu znalaz┼éem.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
Warlike

Do│▒czy│: 19 Cze 2006
Sk▒d: 49┬░ 40' N 21┬░ 10' E
Odpowiedz z cytatem
Cytat:
1. Odyn (Hiszpania) - od pocz─ůtku istnienia swojego pa┼ästwa postawi┼é na gospodark─Ö i pr─Ö┼╝nie j─ů rozwija┼é. Zrobi┼é bardzo du┼╝o dla swego kraju. Mimo wielu problem├│w jego kraj jest jednym z najbogatszych i najlepiej rozwinietych kraj├│w The World Conquest.

Gdzie Daniel widzia┼ée┼Ť jakie┼Ť problemy? Wink
Jedyne co musiał zrobić, to podbić buntownicze prowincje i pokonać Maurów na Półwyspie Iberyjskim. Wink
Odyn
Admin

Sk▒d: 53┬░42'N, 20┬░58'E
Odpowiedz z cytatem
KM I, zamiast szuka─ç usprawiedliwie┼ä i udowadnia─ç, ┼╝e ranking jest nieobiektywny, wzi─ů┼éby┼Ť si─Ö porz─ůdnie do roboty... Podejmuj─ůc odpowiednie decyzje mo┼╝na zaj┼Ť─ç daleko.

EDIT:
Mo┼╝e tego nie by┼éo wida─ç, ale problemy mia┼éem. M.in. z wyspami, Cordob─ů i Maurami... Nie by┼éo ich wiele, bo unika┼éem problem├│w Wink
Kr├│l Maciu┼Ť I

Do│▒czy│: 20 Sty 2006
Sk▒d: Z Konstantynopola, stolicy Cesarstwa
Odpowiedz z cytatem
Czes napisa│:
Ja te┼╝ mia┼éem ci─Ö┼╝ko bo mia┼éem bardzo ograniczony wyb├│r ┼Ťcie┼╝ki rozwoju (Europa by┼éa zaj─Öta, pozosta┼éo szuka─ç szcz─Ö┼Ťcia poza Europ─ů). A jako┼Ť si─Ö na 2 miejscu znalaz┼éem.

Twoich zas┼éug nie kwestionuj─Ö, bo moim zdaniem zrobi┼ée┼Ť w tej kampanii najwi─Öcej. Chyba ja jednak (mo┼╝e poza Cruxem rz─ůdz─ůcym Angli─ů Razz) jestem najbardziej pechowym w┼éadc─ů ze wszystkich. Dlaczego, to wyja┼Ťni┼éem powy┼╝ej.

Cytat:
KM I, zamiast szuka─ç usprawiedliwie┼ä i udowadnia─ç, ┼╝e ranking jest nieobiektywny, wzi─ů┼éby┼Ť si─Ö porz─ůdnie do roboty... Podejmuj─ůc odpowiednie decyzje mo┼╝na zaj┼Ť─ç daleko.

Tego nie stwierdzi┼éem. Powiedzia┼éem, ┼╝e bior─ůc pod uwag─Ö r├│┼╝ne kryteria, wyniki mog─ů by─ç r├│┼╝ne.
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Crux

Sk▒d: Radom (51┬░24' N 21┬░10' E)
Odpowiedz z cytatem
Z ka┼╝dym postem tego dzieciaka dochodz─Ö do wniosku, ┼╝e gdybym nie by┼é chrze┼Ťcijaninem, to bym mia┼é gdzie┼Ť kodeks karny, wzi─ů┼é kominiark─Ö, r─Ökawiczki, foli─Ö na buty i jaki┼Ť fajny przedmiot. Szlag mnie trafia, jak go czytam.

PS R├│bmy zak┼éady, czy KM1 napisze, ┼╝e rz─ůda usuni─Öcia mnie z moda, bo gro┼╝─Ö mu ┼Ťmierci─ů Very Happy
Odyn
Admin

Sk▒d: 53┬░42'N, 20┬░58'E
Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Moim zdaniem takie rankingi s─ů bez sensu. (...) wi─Öc ranking nie jest tu obiektywny

Czemu zaprzeczasz własnym słowom? Dla mnie "nieobiektywny" oznacza to samo co "nie jest obiektywny" Wink
Na pewno osi─ůgn─ů┼éby┼Ť lepszy wynik, gdyby┼Ť mia┼é lepsze warunki. Ale sam zastan├│w si─Ö, czy wszystkie twoje decyzje by┼éy w 100% s┼éuszne i czy na prawd─Ö nie mog┼ée┼Ť zrobi─ç nic wi─Öcej...
daniel22

Odpowiedz z cytatem
W┼éa┼Ťnie w tym rzecz ┼╝e ranking jest w pe┼éni obiektywny. Doszukiwa┼éem sie dobrych decyzji Waszych a nie pech├│w i szcz─Ö┼Ťcia.
I to nie zale┼╝y od dobrych warunk├│w.

Ty KM1 jak przyszed┼ée┼Ť do zabawy to Bizancjum ju┼╝ by┼éo do┼Ť─ç rozwini─Öte, mia┼éo du┼╝e pole do popisu, ale tego nie wykorzysta┼ée┼Ť.
Zasmucony troszeczke jestem postaw─ů Bordinio i Panzera mieli oni bardzo dobre warunki a widzicie? Nie wykorzystali ich. Razz

Pozatym Volf, czy Odyn nie mieli si─Ö ┼éatwo. Volf od 1 tury konflikt z Angli─ů kt├│ry rozs─ůdkiem wygra┼é a potem du┼╝e problemy z Hrabstwem York.
Odyn? Odyn musia┼é sie upora─ç z Maurami, pop┼éyn─ů┼é jako pierwszy na krucjate, a nastepnie wdar┼éa mu sie jaka┼Ť Aragonia do pa┼ästwa Razz.
Crux

Sk▒d: Radom (51┬░24' N 21┬░10' E)
Odpowiedz z cytatem
Ja si─Ö dziwi─Ö Odynowi, ┼╝e z takim pa┼ästwem nie rozwali tej 1 prowincji. Benedykty┼äska cierpliwo┼Ť─ç Smile
Mateusz(Bordinio)

Sk▒d: z Bordeaux
Odpowiedz z cytatem
No niestety Daniel Very Happy, nie wiedzia┼éem w co p├│j┼Ť─ç to poszed┼éem w oba i sie pokr─Öci┼éo to wszystko. Raz budowa┼éem wojo raz jakie┼Ť niepotrzebne rzeczy :]
Ardeth

Do│▒czy│: 29 Kwi 2006
Sk▒d: Tychy
Odpowiedz z cytatem
Te┼╝ dobrze mi nie sz┼éo na pocz─ůtku, nie by┼éo mnie przez jakie┼Ť dwie tury, albo i trzy, pa┼ästwo si─Ö za cofa┼éo i jako┼Ť tak wysz┼éo. Potem ┼║le sie rozbudowywa┼éem, mia┼éem i mam ma┼éo teren├│w. Ale przynajmniej s─ůsiad jest na najwy┼╝szym poziomie Wink

Ale nie narzekam i nie k┼é├│c─Ö si─Ö. Przyjmuj─Ö ┼Ťwiat takim jakim jest i pr├│buj─Ö go zmienia─ç na lepsze. Czas poka┼╝e co b─Ödzie si─Ö dzia┼éo dalej.

I pami─Ötajcie "Pierwsi b─Öd─ů ostatnimi, a ostatni pierwszymi".
Wremlin

Do│▒czy│: 12 Kwi 2007
Sk▒d: Krak├│w -> NH
Odpowiedz z cytatem
Ja s─ůdz─Ö ┼╝e ten ranking jest bardzo potrzebny nie tylko dla tego ┼╝eby przedstawi─ç dotychczasowe wyniki gry najlepszych graczy ale te┼╝ po to ┼╝eby KM 1 mia┼é motywacje Wink do dalszych dzia┼éa┼ä. Chocia┼╝ i tak s─ůdz─Ö ┼╝e pierwszej tr├│jki nie dogoni. I Daniel chyba nie ma sensu robi─ç rankingu wszystkich (szczeg├│lnie mojego), bo masz ma┼éo czasu i lepiej zaj─ů─ç si─Ö sko┼äczeniem tur... chyba ┼╝e masz go wi─Öcej ni┼╝ my┼Ťl─Ö ;D
Czes

Do│▒czy│: 29 Gru 2005
Sk▒d: Z Mediolanu
Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Niedługo minie 15 tura naszej kampanii online.

Narobi┼ée┼Ť smaku i znik┼ée┼Ť...
Ogl▒da profil u┐ytkownikaWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠOdwied╝ stronŕ autoraAdres AIM
daniel22

Odpowiedz z cytatem
Obieca┼éem ┼╝e zako┼äcze m├│j byt tutaj, ostateczn─ů dziesi─ůtk─ů najlepszych, oto ona :

1. Kr├│lestwo Hiszpanii (Odyn) - Doskona┼éa znajmo┼Ťc tajnik├│w gospodarki i handlu mi─Ödzynarodowego. Bardzo spokojny, wytrwa┼éy i odpowiedzialny w┼éadca. Stan jego pa┼ästwa jest obecnie najwi─Öksz─ů pot─Ög─ů gospodarcz─ů i handlow─ů.

2. Cesarstwo Mediolanu i Antiochii (Czes) - Fantastyczny dow├│dca wojskowy i polityk. Zas┼éu┼╝y┼é na wiele, walczy┼é na wszystkich prawie frontach. Broni┼é Ziemie ┼Üwi─Öt─ů, za┼éo┼╝y┼é kolonie w Afryce, pomaga┼é bardzo Papie┼╝owi.

3. Kr├│lestwo Szkocji (Volf) - W┼éadca wysp brytyjskich. Podporz─ůdkowa┼é sobie prawie ca┼ékowicie Brytanie. Odkupywa┼é kolonie w Afryce. Walczy┼é z heretykami w Irlandii, rozbi┼é w py┼é Angli─Ö.

4. Kr├│lestwo Polski - Kacper i Crux

5. Sułtanat Egipski - Aurien

6. Sułtanat Turecki - KOW

7. Cesarstwo Niemieckie - Panzer

8. Cesarstwo Bizantyjskie - Kr├│l Maciu┼Ť I

9. Kr├│lestwo Francji - Bordinio

10. Carstwo Rusi - Lutel
Podsumowanie kamienia milowego kampanii
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw